Tízet gurított, feledtette a kisiklást az FK Udvarhely

Józsa Csongor 2023. november 27., 20:20

Egyetlen gólra futotta csupán annak a csapatnak az erejéből, amelyik az odavágón értékes pontokat vett el a teremlabdarúgó élvonal tavalyi döntősétől. Esélyt sem adott ezúttal a dévaiaknak a székelyföldi gárda.

Kedei duplázott Fotó: László Ildikó

Hétfőn délután a városi sportcsarnokban a teremlabdarúgó élvonal alapszakaszának tizenegyedik fordulójában az FK Székelyudvarhely a Dévai Westet látta vendégül. A bajnokság kezdetekor, az odavágón hiába vezetett a tavalyi ezüstérmes 4–1-re, a Hunyad megyeiek zsinórban négyet lőttek a második felvonásban, így nagy meglepetésre 5–4-re diadalmaskodtak – ezzel pedig az inkább a tabella hátsó felében tartózkodó klub értékes pontokat vett el a felsőházi rájátszást megcélzó ellenféltől.

Az FK a Farkas – Bálint, Miklós, Iszlai, Hadnagy ötössel indította az összecsapást, mezőnyben a második sor a Küsmödi, Kanyó, Tankó, Boga volt, a meccs során pályára lépett még Kedei, Balázsi, Tompea. Ahogy azt várni lehetett, a hazaiak irányítottak már az elejétől, gyors gólváltással indult a meccs. Az első játékrész derekán Bálint rázta le magáról védőjét, hétről védhetetlenül bombázott a bal felsőbe, újból előnybe hozva csapatát (2–1).

Fotó: László Ildikó

Kedei duplájával – az egyiket labdaszerzés után, a másikat szép összjáték után lőtte – a 15. percben már 4–1-re vezetett a Jakab Zoltán által felkészített gárda.

Végig alárendelt szerepkört töltött be, jobbára csak a védekezésre összpontosított a dévai együttes, akár nagyobb is lehetett volna az udvarhelyiek előnye a szünetben, mint amit az eredményjelző mutatott (4–1).

A pihenő után ezúttal nem követte el azt a bakit az FK, mint tette az odavágón, a 23. percben két ízben is bevette az ellenlábas kapuját. Ahogy a tempóból sem vett vissza, gyakorlatilag alig volt a labda vendégeknél.

Helyzetek sokaságát dolgozta ki, ezekből jó párat értékesített az FK, a végjátékban pedig még gyakorolták a kapus nélküli helyzetszituációt is.

Tízet lőtt, nyert, kétség sem férhetett ezúttal az udvarhelyiek sikeréhez.

A futsal élvonal mezőnye még egy játéknapot tud le ebben a naptári évben, december 3-án, vásárnap 13 órától az FK Udvarhely a Simándi Sólyomokhoz látogat.

Teremlabdarúgó 1. Liga, alapszakasz, 11. forduló:

Futsal Klub Székelyudvarhely–Dévai West 10–1 (4–1).
Gólszerzők: Hadnagy István (2.), Bálint Andor (9., 23., 34., 39.), Kedei Barna (14., 15.), Miklós Tamás (23.), Iszlai Richárd (31.), Kanyó Szulárd (40.), illetve Herci Liviu (3.).