Szombaton délután idegenben, a másodosztályos Fortius Buzău otthonában vendégszerepelt a Futsal Klub Székelyudvarhely a kupasorozat nyolcaddöntőjében. A versenykiírás szerint a továbbjutó sorsa egyetlen meccsen dől el.
Egy pillanatig sem volt kérdés, hogy ebből a párosításból ki jut a következő körbe. A Jakab Zoltán által irányított együttesnek inkább a körülmények voltak az ellenfelei, mintsem a házigazda. Régi, fűtetlen sportteremben rendezték a mérkőzést, ráadásul még eredményjelző tabella sem volt.
A jobban rangsorolt gárda termelte a gólokat, a szünetig hetet, a lefújáskor tizenötöt jegyzett.
A székelyföldiek ellenfélre várnak, a sorsolás alapján a negyeddöntőben a Temesvári CFR–Gyergyóremetei Kereszthegy párharc győztesével kell megmérkőzniük. Az élvonalbeli bánságiak itt a nagy esélyesek, ezen meccset vasárnap 15 órától rendezik.
Csupán egyetlen meccsen kapott bizonyítási lehetőséget Kovács István az idei klub-vb-n, miután nagyot hibázott a PSG–Atletico Madrid (4–0) csoportmeccsen. A FIFA játékvezetői bizottság elnöke elárulta, hogy a testkamera felvételei segítettek a döntésben.
Lejátszotta harmadik felkészülési mérkőzését a labdarúgó 2. Liga rajtjára hangoló Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, szombaton délben a Ceahlăul Piatra Neamț vendége volt.
Nem szokványos látvány ami egy jégeső után maradt július 12-én a Neamț megyei Vânători-Neamț faluban és környékén.
“I would like to speak with Romania’s new president as soon and as extensively as possible, because we have shared issues within the European Union, and the interests of Romanians and Hungarians often align," Prime Minister Viktor Orbán told Krónika.
Tavaly öt év után először fordult elő, hogy több romániai távozott Németországból, mint ahányan odaérkeztek.
Az ember igyekszik érteni, hogy a természetet óvni kell. És azt is, hogy az állatokat szeretni kell. De azt is meg kellene érteni, hogy jelen pillanatban nem az embernek kell mennie, hanem a medvének. Pont.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!