A sorsolást pénteken tartották, akkor csak az elődöntők párosításait tudtuk meg. A tévétársasággal egyeztetve a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) teremlabdarúgó-szakosztálya közzétette a mérkőzések kezdési időpontjait is.
A négyes döntőt a marosvásárhelyi sportcsarnokban rendezik április 23–24. között. Az első nap a elődöntőket, a másodikon a finálét játsszák.
Az erőviszonyok alapján a házigazda Marosvásárhelyi VSK és a Futsal Klub Székelyudvarhely a két esélyes a végső győzelemre. Ők elkerülték egymást a sorsolásnál, így a döntőben nézhetnek farkasszemet.
A tervek szerint a mérkőzéseket a Digi Sport tévétársaság, illetve az FRF TV élőben közvetíti.
Április 23-án, szerdán, elődöntők:
16 órától FK Székelyudvarhely–Mausoleul Mărășești,
19 órától Luceafărul Buzău–Marosvásárhelyi VSK.
Április 24-én, csütörtökön, döntő:
17.30-tól a két elődöntő győztese.
Meglepő igazolást hajthat végre a Bukaresti Steaua: sajtóértesülések szerint a másodosztályú fővárosi klub szerződteti Huszti Andrást, aki így a klub történetének első Magyarországról érkező magyar játékosa lehet.
Csütörtök délben jelentette be Kleinheisler László érkezését az FK Csíkszereda. Az ötvenháromszoros magyar válogatott középpályást első benyomásairól és céljairól kérdeztük.
Elégedetlenséget szült Parajdon az Erdélyt Moldvával összekötő A8-as autópálya Sóvárad és Gyergyóalfalu közötti szakaszának megépítéséhez szükséges területkisajátítások. Az is kiderült, hogy Parajd határában nem lehet majd felhajtani a sztrádára.
Két hónap sem telt el az újépítésű aradi híd használatba adása óta, de a járókelők és gépjárművezetők máris problémákat jeleztek a közel 166 millió leje létesítményen: a korlátok tövében porlad a beton, a kerékpársávon pedig hámlik a burkolatfestés.
Jövő év végére készülhet el a Székelyföldön is áthaladó Brassó–Bákó autópálya eredetileg idénre várt megvalósíthatósági tanulmánya.
Hunyadi János és Hunyadi Mátyás vagy Ioan de Hunedoara és Matia Corvinul? Az érintettek nem tudtak volna mit kezdeni ezzel a kérdéssel. Ismét összeültek a történészek az MCC kolozsvári képzési központjában.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!