Pénteken délelőtt a Román Labdarúgó-szövetség székhelyén tartották az idei teremlabdarúgó Román Kupa négyes döntőjének sorsolását. Azt a héten jelentették be, hogy a házigazda a Marosvásárhelyi VSK lesz, a három találkozót – két elődöntő és döntő – a helyi sportcsarnokban játsszák április 23-án és 24-én.
Mind a négy csapatnevet tartalmazó golyót egy urnába tették bele, egymás után húzták, így alakultak ki az elődöntők párosításai. A szervező mellett az FK Székelyudvarhely, a Luceafărul Buzău és a Mausoleul Mărășești várt ellenfélre.
Elsőként a Buzău került ki, melléje a Marosvásárhelyt húzták. Így értelemszerűen a Mărășești–Udvarhely meccs lesz a másik elődöntőben.
Azaz, ha mindkét favorit érvényesíti a papírformát, akkor összejöhet a székely döntő a futsal Román Kupában.
Egyelőre a találkozók pontos kezdési időpontja nem ismert, ezt a későbbiekben teszi közzé a szakszövetség a közvetítő tévétársasággal egyeztetve.
Április 23-án, elődöntők:
Luceafărul Buzău–Marosvásárhelyi VSK,
FK Székelyudvarhely–Mausoleul Mărășești.
Április 24-én, döntő:
a két elődöntő győztese.
Kecskemét után Csíkszeredában alkothat nagyot a Szabó István–Kerekes Barna edzőpáros. A magyar élvonal korábbi sikerkovácsai Székelyföldön folytathatják pályafutásukat, a tárgyalások az utolsó fázisban tartanak.
Lezárult a nevezési határidő a jégkorong Erste Liga 2026–2027-es szezonjára, kiderült, tíz csapat lesz a rajtnál. A mezőnyhöz a Háromszéki Ágyúsok is csatlakozott, így a következő idényben négy erdélyi együttes szerepel majd a sorozatban.
Hatósági felügyelet alá került a Bihar megyei Érbogyoszló RMDSZ-es polgármestere, miután csúszópénz elfogadásán érte tetten az Európai Ügyészség (EPPO).
Legalább egy hónapot tartó útfelújítási munkálatok kezdődtek az A1-es dél-erdélyi autópálya „medvealagutas” szakasza híján terelőútként használt országúton, ami rendszerint óriási dugókat okoz az amúgy is túlterhelt, szerpentines aszfaltcsíkon.
Közel 29 ezer eurónyi kenőpénz átvétele közben értek tetten kedden egy Bihar megyei RMDSZ-es polgármestert az Európai Ügyészség nyomozói.
Kommentelünk, tehát szarban vagyunk. Elmagyarázom, miért.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!