HIRDETÉS

Székely futsaldöntő a Román Kupában – élő közvetítés Marosvásárhelyről

A Marosvásárhelyi VSK és az FK Székelyudvarhely küzd a trófeáért
Fotó: Józsa Csongor

Győztest avatnak a teremlabdarúgó Román Kupában, csütörtökön 17 óra 30 perctől a négyes döntő házigazdája, a Marosvásárhelyi VSK és a vendég FK Székelyudvarhely küzd a trófeáért. Kövesse az eseményeket élő szöveges közvetítésünkben.

•  Fotó: Józsa Csongor Galéria

Fotó: Józsa Csongor

A végéig már nem változott az eredmény, az FK Székelyudvarhely 6–2-re diadalmaskodott és teljesen megérdemelten hódította el a Román Kupát a Marosvásárhelyi VSK otthonában.

37. perc: Túl nagy a különbség a tabellán, így a végére lehetőséget kapnak a fiatal játékosok a hazaiaknál.

35. perc: Az utolsó öt perc kezdetén ismét vészkapussal játszik a Marosvásárhelyi VSK, de továbbra sem sikerül veszélyes helyzeteket kidolgoznia.

A lelkes székelyudvarhelyi szurkolóktól zeng a marosvásárhelyi sportcsarnok.

•  Fotó: Kádár Csongor Krisztián Galéria

Fotó: Kádár Csongor Krisztián

33. perc: GÓÓÓL! 2–6! Nagy lehetőségei voltak az FK-nak a két perces emberelőnyben, amit ki is használt, Bálint Andor megszerezte a mesterhármast érő találatát.

31. perc: Kiállítás! Piros lapot kapott a Marosvásárhelyi VSK játékosa, Patrick Chertes, miután utolsó védőként lerántotta a kapura törő Bálint Andort.

•  Fotó: Kádár Csongor Krisztián Galéria

Fotó: Kádár Csongor Krisztián

27. perc: Időkérés után újra lehozta kapusát a vásárhelyi csapat, de nem tudta komoly nyomás alá helyezni az FK kapuját és nagy helyzetig sem jutott el.

22. perc: Háromgólos hátrányban támadásban kezdett a VSK, de az udvarhelyiek veszélyes kontrákat vezetnek, Tătar többször megakadályozta őket a gólszerzésben.

18.38 Elkezdődött a második játékrész.

•  Fotó: Kádár Csongor Krisztián Galéria

Fotó: Kádár Csongor Krisztián

Vége az első félidőnek, az FK Székelyudvarhely 5–2-re magabiztosan vezet a szünetben.

20. perc: GÓÓÓL! 2–5! Nagyon rövid ideig örülhettek a hazaiak, gyorsan végigvitt udvarhelyi támadás végén Pelé szép mozdulattal sarokkal talált be.

19. perc: GÓÓÓL! 2–4! Hamar felhagyott ezzel a taktikával a VSK, de ennek ellenére is támadásba lendült és sikerült szépítenie Bogdan Covaci góljával.

14. perc: GÓÓÓL! 1–4! Vásárhelyi időkérés, amely után egyből vészkapusos taktikára váltottak. Ez viszont rosszul sült el, Bálint Andor ismét betalált, ezúttal távolról az üresen hagyott hazai kapuba.

13. perc: GÓÓÓL! 1–3! Kigyűlt a Marosvásárhelyi VSK hatodik csapathibája: a kisbüntetőt Bálint Andor bevágta, kettővel elhúzott az udvarhelyi csapat.

•  Fotó: Józsa Csongor Galéria

Fotó: Józsa Csongor

9. perc: GÓÓÓL! 1–2! A brazil Leonardo Dos Santos (Pelé) védhetetlen szabadrúgásgóljával visszavette a vezetést az FK Székelyudvarhely.

7. perc: Az udvarhelyiek uralják a játékot, de a VSK ezúttal jól védekezik, így nagy helyzetig nem tudnak eljutni.

4. perc: Durva belépők mindkét oldalon, nem kímélik egymást a játékosok, emiatt sokat áll a játék.

•  Fotó: Józsa Csongor Galéria

Fotó: Józsa Csongor

2. perc: GÓÓÓL! 1–1 Máris itt a vásárhelyi egyenlítés, alig 20 másodperccel később szöglet után Tifán Norbert lőtt a hálóba.

2. perc: GÓÓÓL! 0–1! Nagyon keményen kezdett az FK Székelyudvarhely, Miklós Tamás góljával korán előnybe került.

17.38 A tervezettnél később, nyolc perces késéssel kezdődött el a döntő.

Népes közönség gyűlt össze a marosvásárhelyi Simon László Sportcsarnokban, nagyjából 1200 néző, köztük 50 udvarhelyi szurkoló előtt rendezik a székely futsaldöntőt a Román Kupában.

Megvannak a kezdőcsapatok:

VSK: Roberto Voin – Mihnea Toader, Tifán Norbert, Iszlai Richárd, Raul Pogăcean. Cserék: Mihai Tătar – Bogdan Covaci, Paul Nistor, Butiurcă Zsolt, Patrick Cherteș, Andrei Curticăpean, Barbócz Norbert, Cristian Nicola, Lápos Norbert. Vezetőedző: Cosmin Gherman.

FK: Petrișor Toniță – Vlăduț Dudău, Bálint Andor, Miklós Tamás, Leonardo Dos Santos. Cserék: Sandrin Tompea – Péter Miklós, Boga Bence, Kedei Barna, Kerestély József, Tankó Levente, Sergiu Gavrilă, Hadnagy István. Vezetőedző: Florin Ignat.

A szerdai elődöntőben az FK Székelyudvarhely fölényesen 10–3-ra győzte le a Mausoleul Mărășești csapatát, míg a Marosvásárhelyi VSK szoros csatában a hajrában fordított és 4–2-re nyert a Luceafărul Buzău ellen.

Kapcsolódó

Kapcsolódó

HIRDETÉS

szóljon hozzá!
HIRDETÉS
HIRDETÉS
Ajánljuk még

Előre hozták a Sepsi OSK sorsdöntő meccsét

Az élvonalbeli bajnokságot szervező Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) kedden megváltoztatta a Szuperliga alsóházi rájátszásának hétvégi utolsó fordulójában a kiesésről és osztályozós helyekről döntő három mérkőzés kezdési időpontját.

Bajnokavatás Bukarestben vagy Csíkszeredában

Vasárnap délben játsszák a labdarúgó 2. Liga idei kiírásának utolsó meccseit. Három csapat közül kerülhet ki a bajnok, kis szerencsével lehet ez az FK Csíkszereda is.

Székelyhon

Azonnal elhagyni ezt az országot – figyelmeztet a külügyminisztérium

A külügyminisztérium azt tanácsolja a Líbiában tartózkodó román állampolgároknak, hogy a konfliktusok eszkalációja miatt azonnal hagyják el az országot.

`
Krónika

Nicușor Dan a Krónikának: ne legyen a magyar közösség a szélsőségesek bűnbakja

A romániai államelnök-választás első fordulója előtt a Krónika volt az egyetlen romániai magyar lap, amely interjút készített Nicușor Dannal.

Krónika

Tömegbaleset a dél-erdélyi autópályán – videón az ütközés pillanata

Három autó ütközött össze csütörtök délután a dél-erdélyi (A1-es) autópálya Nagylak és Arad közötti szakaszán, a tömegbalesetben 11 személy megsérült.

Ez is érdekelheti

Szépen búcsúzott hazai környezetben a Sepsi-SIC futsalcsapata

Újra legyőzte hazai pályán a Marosvásárhelyi VSK-t a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC, gólszegény mérkőzésen nyert a teremlabdarúgó 1. Liga felsőházi rájátszásának 8. fordulójában.

Nem lehetett ráismerni az FK Székelyudvarhelyre, elpáholta őket a címvédő

Elemi hibákat követett el az FK Székelyudvarhely, ezeket pedig kihasználta a Galaci United. Eldőlt, kié lesz a pályaelőny a teremlabdarúgó 1. Liga döntőjében.

Az élvonalban játszana a Gyergyóremetei Kereszthegy, de még vannak kérdőjelek

A Gyergyóremetei Kereszthegy megvédte a bajnoki címét a teremlabdarúgó 2. Ligában, így ismét jogot szerzett az élvonalba való induláshoz. Tavaly nem vállalták, idén meglépnék ezt.

Lóg a levegőben az óvás, eldöntheti, az FK Székelyudvarhely nyeri-e a rájátszást

Több mint egy hónappal ezelőtt óvta meg az FK Székelyudvarhely a Galaci United elleni hazai mérkőzését. A szakszövetség fegyelmi bizottsága kivár, eddig még nem hozott döntést, pedig jön az utolsó derbi a futsalbajnokságban.

Korán eldőlt minden, esélyt sem adott a címvédő a sepsiszentgyörgyi futsalcsapatnak

Egy pillanatig sem volt kérdés, melyik csapat szerzi meg a három pontot a teremlabdarúgó 1. Liga felsőházi rájátszásának 7. fordulójában: a címvédő Galaci United már az első percben jelezte a Sepsi-SIC ellen, hogy otthon nem ismer kegyelmet.

A négyből három csapat székelyföldi lesz az ifi futsalbajnokság döntő tornáján

A rájátszás még nem zárult, de egy fordulóval az oda-visszavágókat követően kialakult a teremlabdarúgó U19-es bajnokság négyes döntőjének a mezőnye. Csupa székelyföldi együttesekkel.

A hajráig bírta a hősies VSK, a pontok viszont az FK-nál maradtak

Nagyon megnehezítette a tartalékos Marosvásárhelyi VSK az FK Székelyudvarhely dolgát a teremlabdarúgó 1. Liga felsőházi rájátszásában, a Román Kupa döntőjének „visszavágóját” hétfőn kora este hatalmas erőket mozgósítva húzta be a házigazda.

A becsületgól sem jött össze a tartalékos vásárhelyi futsalcsapatnak

Több alapemberét nélkülözve játszotta le a bajnoki címvédő Galaci United elleni idegenbeli meccsét a Marosvásárhelyi VSK, amely 6–0-ra kapott ki a teremlabdarúgó 1. Liga felsőházi rájátszásának 6. fordulójában.

Hozta a kötelezőt az FK, nem volt esélye a Sepsinek

Nem borult a papírforma a teremlabdarúgó 1. Liga felsőházi rájátszásában, kedden este a friss kupagyőztes Futsal Klub Székelyudvarhely könyörtelenül kihasználta a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC játékosainak hibáit és könnyed győzelmet aratott.

Túlélő szezon helyett címvédés: ismét bajnok lett a Kereszthegy

Még hátravan egy mérkőzés a futsal 2. Liga rájátszásában, de az már biztos, hogy a Gyergyóremetei Kereszthegy megvédte bajnoki címét. Arról még nem született döntés, hogy a következő idényt az élvonalban kezdik-e meg, vagy maradnak a másodosztályban.

HIRDETÉS
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!