Egyértelmű favorit volt a Simon László Sportcsarnokban zajló négyes döntő torna szerda esti második párharcában a vásárhelyi csapat, amely viszont nagy erőket mozgósítva harcolta ki a győzelmet.
A VSK hiába uralta a játékot a mérkőzés elejétől és alakított ki több helyzetet, illetve találta el a kapufát is, mivel a Luceafărul jól védekezett, a kapusuk Marin Cristian pedig remek napot fogott ki.

Sokáig nem esett találat, aztán az első félidő végéhez közeledve felpörögtek az események.
Meglepetésre a vendégek szereztek vezetést (0–1), de egyből érkezett az egyenlítés, Pogăcean góljával ismét döntetlen volt az állás (1–1).
Ezután a VSK játékosai próbáltak gyorsan fordítani, de ez nem sikerült, ráadásul az első félidő utolsó percében ellentámadásból újabb gólt kaptak, a Luceafărul másodszor is előnybe került és vezetett a szünetben (1–2).

A folytatásban egyből támadásba lendültek a vásárhelyiek, azonban a vendégek kapusa ismét parádézott, a befejezések pontatlanok voltak.
A 27. perctől vészkapusos taktikára váltott Cosmin Gherman, a hazaiak vezetőedzője, de a támadások továbbra sem vezettek eredményre, a buzăui csapat pedig labdaszerzés után közel volt az újabb gólhoz.

A hajrában hősiesen védekezett az ellenfél, Tifán a kapufára lőtt, majd a kapus a gólvonalról mentett. Négy és fél perccel a vége előtt mégis összejött az egyenlítés, Tifán lövése ezúttal a hálóban kötött ki (2–2).
A végén hajtott a győztes gólért a VSK és ezt az utolsó perc elején meg is szerezte, Toader révén sikerült fordítani (3–2).
A vendégeknek az utolsó másodpercekben megvolt a lehetőségük az egyenlítésre, de Tătar nagyot védett és utána kirúgásból az üresen hagyott kapuba lőtt, ezzel eldöntötte az összecsapást (4–2).

A Marosvásárhelyi VSK kiszenvedte a továbbjutást és a csütörtökön 17 óra 30 perctől kezdődő kupadöntőben az FK Székelyudvarhely ellen küzd a trófea elhódításáért, amely az első elődöntőben fölényesen 10–3-ra győzött a Mausoleul Mărășești ellen.
Ismét pénzbírsággal sújtotta a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) fegyelmi bizottsága az FK Csíkszereda együttesét. A Szuperligában szereplő Hargita megyei klub ezúttal minden korábbinál magasabb összeget köteles befizetni.
Totális támadójátékkal és pazar második félidei teljesítményével az FK Csíkszereda kiütötte a harmadosztályú ellenfelét a Román Kupa csoportkörének zárófordulójában, ennek ellenére kiesett a sorozatból. Eppel Márton hét perc alatt mesterhármast szerzett.
Felbontják a munkaszerződését azoknak az állami egészségügyi intézményekben alkalmazott orvosoknak, akiket tetten érnek, amint munkaidőben a magánszektorban dolgoznak – jelentette ki pénteken Temesváron Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter.
Világszerte akár 6000 munkahelyet szüntethet meg a következő két évben a Heineken a sör iránti kereslet csökkenése miatt.
Bírósági végrehajtótól kapott felszólítást a rendház elhagyására Fejes Rudolf Anzelm nagyváradi premontrei apát azt követően, hogy a nagyváradi bíróság az önkormányzat keresetének helyt adva az apát kilakoltatásáról döntött.
Az Universitatea fociultrái magyar diákokra támadtak a buszon. Újabb súlyos közúti baleset történt a bánsági halálos úton. Mesterséges intelligenciával szövik tovább a dák alagutak összeesküvés-elméletét.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!