Múlt hónapban a romániai válogatott bukaresti edzőtáborban kezdte meg felkészülését a vb-selejtezőkre, majd Moldovában két barátságos mérkőzést játszott. Ukrajnával szemben szoros csatában 3–1-re alulmaradt, míg a házigazda moldávok ellen a hajrában biztosította be 5–3 arányú győzelmét. „Ahhoz képest, hogy hosszú idő után gyűlt össze a keret, a fiúk jól mozogtak, mindkét mérkőzésen jól játszottunk, az erősebb csapatot alkotó ukránokkal is” – jegyezte meg az első felkészülési időszakról a Székelyhon megkeresésére Kacsó Endre szövetségi kapitány.
Öt székelyföldi játékossal a keretben a romániai válogatott múlt hét végétől Marosvásárhelyen napi két edzéssel készült a dánok elleni csütörtökön 18 óra 30 perctől kezdődő összecsapásra. Kacsó rámutatott, a játékosok formában vannak, nagyon jól felkészültek. „Az első mérkőzés mindig többet számít, mint bármelyik más. Mindenre oda kell figyelni, mert a dánok nagyot fejlődtek az utóbbi években, de itthon játszunk, így kötelező a győzelem megszerzése, ez a legfontosabb számunkra” – mondta.
A szakvezető számít a marosvásárhelyi közönség támogatására, reményei szerint sokan lesznek a mérkőzésen (amelyre ingyenes a belépés), mert mindig a segítségükre voltak, legutóbb idén tavasszal a romániai ifjúsági, U19-es válogatott Eb-selejtezőjén is, amikor sikerült kiharcolni a kvalifikációt.
Románia a selejtező 8-as csoportjában Dániával és Finnországggal találkozik oda-visszavágó rendszerben. A dánok elleni mérkőzést követően jövő héten kedden idegenben játszanak a finn együttessel, a visszavágókat pedig 2023 márciusában rendezik.
– közölte Kacsó Endre.
A 12 selejtezőcsoport győztese, valamint a négy legjobb második helyezett továbbjut az elitkörbe. A maradék nyolc csoportmásodik közül rájátszás után négy további együttes is tagja lesz majd a 20 válogatottat felvonultató elitkörnek. A világbajnokságra az elitkör hat vagy hét csapata jut ki, attól függően, hogy mely ország lesz a torna házigazdája.
Megható pillanatokkal és nosztalgikus játékkal találkozott újra a csíki hoki egyik aranygenerációja. Az 1975–1976-os születésű játékosok nemcsak a múltat idézték fel, hanem elhunyt társaik előtt is tisztelegtek.
Felejthető első félidőt követően a második játékrészt rögtön góllal indította a Sepsi OSK a Bukaresti Steaua ellen. Közelebb kerültek a feljutáshoz, de akár a másodosztály megnyeréséhez is a piros-fehérek.
A gyorshajtásnak is van határa, ma minden bizonnyal ez 248 km/óra – ennyivel mértek be egy sofőrt a rendőrök szombaton délután az észak-erdélyi autópályán.
Az 1989-es rendszerváltás utáni évben megalapítottam a Wildt József Tudományos Társaságot, aminek céljai közt a matematikán kívül kulturális, történelmi örökségünk ápolása is szerepelt.
Az 1990-es rendszerváltoztatás óta tizedik alkalommal várják vasárnap országgyűlési választásokon a magyar választópolgárokat, miközben a könnyített honosítás bevezetése nyomán 2014 óta negyedszer a külhoni magyarok is élhetnek választójogukkal.
Az áldozatszerepet felnagyító narratíva elfedi azt a tényt, hogy a román társadalom nem monokróm jobbágytömeg volt, hanem egy dinamikusan rétegződő, felemelkedő közösség. MCC történész-kerekasztal 5.0.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!