Kevesen voltak kíváncsiak a szombat esti találkozóra, melynek az udvarhelyi sportcsarnok adott otthont. A városban edzőtáborozó magyarországi együttessel teszteltek Jakab Zoltán tanítványai.
A hazaiaktól Andrei Grigoraș – Csoma Alpár, Mánya Szabolcs, Miklós Tamás és Szécsi Barna kapott helyet a kezdőben. A másik sorban Csala Zsolt, Szőcs Loránd, Kedei Barna és Hadnagy István játszott, illetve Jakab Tamás is pályára lépett.
Uralta a játékot az FK, az első gólra a 8. percig kellett várni, Hadnagy szerezte meg a vezető találatot. Szünetig még Miklós és Csala is betalált.
Térfélcserét követően egy jól kidolgozott helyzet után Hadnagy értékesítette Csoma remek passzát, majd Kedei duplázott, így 6–0-ra nyert az udvarhelyi együttes.
Az FK-tól hiányzott Gálfi Artúr és Boda Krisztián (utóbbi sérüléssel küszködik), illetve a kapus Gălățeanu Péter.
Ők fogják alkotni a szeptember 8-án kezdődő bajnokságban az udvarhelyi együttest.
Teremlabdarúgás, felkészülési mérkőzés:
FK Székelyudvarhely–Budapesti Műszaki Egyetem 6–0 (3–0),
gólszerzők: Hadnagy (8., 22.), Miklós (12.), Csala (16.), Kedei (35., 37.)
Kétgólos vereséget szenvedett hazai pályán az FK Csíkszereda a FC Argeș ellen a labdarúgó Szuperliga 19. fordulójában. A piros-feketék ezúttal nem találták el a kaput, így a vendégek megérdemelten vitték el a három pontot Csíkszeredából.
Magabiztos idegenbeli sikert aratott a Sepsi OSK a labdarúgó 2. Ligában, Ovidiu Burcă együttese vasárnap délben végig kontrollálta a CS Tunari elleni összecsapást, a főszereplő pedig ismét a spanyol Nacho Heras volt.
Szándékosan nekihajtott egy másik autónak, ezáltal egy 21 éves fiatalember, valamint annak egyéves és négyhónapos lánya életét oltotta ki az a 38 éves Ialomița megyei férfi, akit Nagy-Britanniában azonosítottak és vettek őrizetbe a hatóságok.
A román sajtó figyelmét is felkeltette a magyar miniszterelnök szombati kijelentése, amely szerint a jövő évi országgyűlési választás lesz az utolsó a közelgő háború előtt.
Gőzerővel építik a fejlesztő és a helyi hivatalosságok által Erdély legnagyobb kiskereskedelmi (retail) parkjának nevezett, több mint 100 millió euróból megvalósítandó létesítményt Szászfenes község területén.
… az államelnök szerint, ha egy miniszter hazudik, az nem olyan gáz, mintha milliókat lopott volna… és Románia lesz az első NATO-tagállam, amelynek HISAR-osztályú járőrhajója van.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!