Több meccsre való helyzetet hagyott ki az FK, de elhozta a pontokat Buzăuból

Zátyi Tibor 2022. november 29., 19:11

Szinte ráfázott rossz helyzetkihasználására a Futsal Klub Székelyudvarhely, ám végül sikerült megszereznie a győzelmet a Luceafărul Buzău otthonában, így visszajött a teremlabdarúgó 1. Liga alapszakasz második helyére.

Kanyó Szilárd mesterhármast szerzett Fotó: Erdély Bálint Előd

A találkozó a 9. fordulóhoz tartozik, ám a házigazdák kérésére halasztották november végére – addig a mezőny letudta a 10. játéknapot is, amikor a Futsal Klub Székelyudvarhely szabadnapos volt.

Uralta a meccs nagy részét a vendég udvarhelyi csapat, számtalan helyzetet kidolgozott, ám a helyzetkihasználása kedden délután nagyon rossz volt. Így a játék képével ellentétben a 7. perc végén Bobe használta ki a vendég védelem megingását és a bal felsőbe bombázott (1–0). A gól után is jöttek egymás után az udvarhelyi helyzetek, nagyobbnál nagyobb lehetőségek maradtak ki. Mivel az udvarhelyiek a támadásra fektették a hangsúlyt, erre szinte ráfáztak, a hazaiak is kihagytak pár nagyon kecsegtető lehetőséget. A 14. percben végül összejött az egyenlítés, Kanyó fél méterről pöckölt a hálóba (–1).

A hazaiaknak elég hamar kigyűlt a csapathibája, Kerestély elleni szabálytalanság után megítélt kisbüntetőt Bálint végezhette el, ám a kapus lábbal védett. A hajrára sem tudták kiküszöbölni a hibákat az udvarhelyiek, a hazaiak pedig több nagy lehetőséget kihagytak, így jókor jött a szünet.

A pihenőt követően Kanyó villant ismét, a játékrész elején szerzett két góljával az FK ellépett az eredményjelzőn (1–3). A hazaiak viszont egy pillanatig sem adták fel a küzdelmet, még akkor sem, amikor a sokadik támadásuk végén a 29. percben a vendégek Bálint révén háromra növelték előnyüket (1–4).

A Luceafărul pedig legjobbja, Bobe révén visszajött kettőre, majd egy újabb támadás végén Balázsiról csorgott a hálóba a labda, így teljesen nyílttá vált a hajrá (3–4).

Érdekesség, hogy az utolsó öt percben egyik csapat sem kockáztatott lehozott kapusos taktikára váltani, az idő viszont lepörgött, az FK pedig behúzta a találkozót és nagyon fontos három ponttal gyarapodott.

A következő fordulóban újabb kiszállás következik, jövő hétfőn az éllovas Galaci Unitedhez látogatnak.