Nyolc pont előnnyel nyerte a rájátszást az Imperial Wet

Dobos László 2021. március 22., 18:51 utolsó módosítás: 2021. március 22., 18:52

Véget ért a román teremlabdarúgó 1. Liga felsőházi rájátszása. A csíkszeredai Erőss Zsolt Arénában megrendezett utolsó torna zárónapján már nem változott az erősorrend, a csíkiak és a galaciak bejutottak a döntőbe, az udvarhelyiek pedig a Déva ellen harcolnak a bronzéremért.

Brazil játékosai nélkül is nyert a csíki futsalcsapat Fotó: Veres Nándor

Nagyágyúit pihentetve, többek között brazil brazil idegenlégiósai nélkül játszott a Galaci United ellen a csíkszeredai együttes, amely végig uralta az első félidőt, az első húsz perc egyetlen találata Pânzaru nevéhez fűződik, aki a játékrész közepén estében, közelről a United kapujába lőtte a labdát (1–0).

A második félidő elején az hazai csapat hibáját kihasználva Cojocaru révén egyenlített a Duna-parti alakulat, Lașcu azonban a 35. percben újra vezetéshez juttatta a csíkiakat, majd egy perccel később ugyanő kihagyott egy kisbüntetőt. Szűk két perccel a vége előtt egy újabb csíki védekezési rövidzárlatot kihasználva Boșneagă révén újra egyenlített az United, azonban az utolsó másodpercekre az Imperial Wet lehozta kapusát, emberfölényben támadott és egy másodperccel a vége előtt Iszlay góljával megnyerte a mérkőzést (3–2).

Harmadszorra döntős a csíki együttes

Cosmin Gehrman, az Imperial Wet vezetőedzője szerint csapata teljesítette célkitűzését, döntőbe jutott, mostantól a fináléra összpontosítanak, meg szeretnék nyerni a bajnokságot. „Egymást követően harmadszorra jutottunk a döntőbe: két évvel ezelőtt megnyertük, tavaly ellopták tőlünk a címet, nem a pályán dőlt el, hogy ki képviseli Romániát a Bajnokok Ligájában. Idén be szeretnénk bizonyítani, hogy a mi csapatunk a legjobb. Ez a szezon a csapatépítésről is szólt, voltak játékosmozgások, nem könnyű kialakítani egy olyan keretet, amellyel hosszú távú terveket tudjunk elképzelni. Nehéz bajnokság volt eddig, a legnehezebb, háromnapos turnékkal, közötte pedig hónapos szünetekkel.

Kiegyensúlyozott döntőre számítok, mindkét csapat célja a bajnoki serleg, egyáltalán nem lesz könnyű, de remélem mi kerülünk majd ki győztesen abból a párharcból

– mondta Gherman.

Teremlabdarúgó 1. Liga, felsőházi rájátszás, 6. forduló:
Csíkszeredai Imperial Wet–Galaci United 3–2 (1–0).
Gólszerzők Adrian Pânzaru (10. perc), Andrian Lașcu 35.) és Iszlay Richárd (40.), illetve Iulian Cojocaru (26.) és Matei Boșneagă (39.).
Imperial Wet: Farkas Attila – Adrian Pânzaru, Andrian Lașcu, Cristian Matei, Iszlai Richárd. Cserék: Alin Robert Cârdei (kapus), Miklós Tamás, Duque Velasco, Biró Attila, Bogdan Covaci, Andre Luis Sasse, Stojan Milovac, Küsmödi Tamás és Alexandru Isaincu. Vezetőedző: Cosmn Gherman.
United: Ionuț Păduraru – Sergiu Tacot, Constantin Burdujel, Iulian Cojocaru, Marius Arhire. Cserék: Andrei Dinicuță (kapus), Matei Boșneagă, Andrei Crăciun, Octavian Cireș, Robert Crișan, Florin Ignat, Daniel Araujo, Robert Cireș, Viorel Cojoc. Vezetőedző: Florin Ignat.

A nap másik mérkőzésén: Dévai Autobergamo–FK Székelyudvarhely 5–5 (1–3).

Az egyik csapat harmadik sikeréig tartó Csíkszeredai Imperial Wet–Galaci United döntő április harmadik hétvégéjén kezdődik Csíkszeredában – a csíkiaknál van a pályaelőny.