Közel volt az első rájátszásbeli diadalához az FK Udvarhely

Józsa Csongor 2021. március 22., 15:34 utolsó módosítás: 2021. március 22., 15:38

Ugyanazzal a bátor, sok mozgásos játékkal rukkolt elő az FK Székelyudvarhely a Dévai Autobergamo ellen is, mint tette azt a teremlabdarúgó rájátszás másik két meccsén is a csíkszeredai buboréktornán. Egy pont lett a jutalma.

Több ízben lefutotta a dévai védelmet az udvarhelyi gárda Fotó: Veres Nándor

Hétfőn délután tét nélküli mérkőzést játszott a csíkszeredai Erőss Zsolt Arénában a Futsal Klub Székelyudvarhely és a Dévai Autobergamo a futsal élvonal rájátszásának felsőházának zárófordulójában. Előbbi a negyedik, utóbbi a harmadik helyen állt a mérkőzés előtt, ezen pedig már változtatni egyikük sem tudott.

A Hunyad megyeiek kerültek előnybe, egy beadásba az FK hálóőre kapott belé, felszabadítás helyett a saját kapujába vágódott a játékszer. A 10. percben jött az egyenlítés, Kerestély elhúzva a kapus mellett bepöccintette.

Emberelőnyben építkezhetett a Jakab Zoltán által irányított gárda, ezt gyorsan gólra is váltotta Kedei, így a 15. percben megfordította az állást. Nem állt le a csapat, egy ellentámadást Csomor értékesített (1–3).

Fotó: Veres Nándor

A második játékrészben is sokkal többet dolgozott mind védekezésben, mind pedig támadásban a székelyföldi együttes. Az Autobergamo két ízben is közelebb kerülhetett volna, Grigoraș hárította a lehetőségeket. A 29. perben növelte előnyét az FK Udvarhely, szögletet követően Gálfi tízről elemi erővel bombázta a léc alá, már 4–1-re vezettek. Hiába a dévaiak gyors válasza, egy ellentámadást Kedei szépségdíjas passzából ugyancsak Gálfi pöccintett a hálóba (2–5).

A végjátékra mezőnyjátékosra cserélte kapusát a hátrányban lévő csapat, másfél perccel a dudaszó előtt ki is egyenlített.

Az Udvarhely többet érdemelt volna ezen a mérkőzésen, a Galaci Uniteddel szembeni döntetlent követően ezúttal is egy pontot kapott.

A két fél vasárnap a Román Kupa elődöntőjében újból megmérkőzik, ott is parázs csatára lehet számítani. Ahogy a bronzmeccsen is egymással néznek majd farkasszemet.

Teremlabdarúgó 1. Liga, rájátszás, felsőház, 6. forduló:
Dévai Autobergamo–FK Székelyudvarhely 5–5 (1–3)
Az udvarhelyiek gólszerzői: Kerestély József, Kedei Barna, Csomor Máté, Gálfi Artúr 2.
FK: Grigoraș – Gálfi, Kedei, Tankó, Balázsi (játszott még: Kerestély, Csomor, Boga).