Mesterhármassal mutatkozott be az FK brazil játékosa

Zátyi Tibor 2023. január 29., 20:05 utolsó módosítás: 2023. január 29., 20:07

Sima győzelemmel folytatta a teremlabdarúgó 1. Liga alapszakaszát a Futsal Klub Székelyudvarhely, vasárnap délután a ráadáskör első fordulójában 15–1-re verte a sereghajtó Kolozsvári Clujanát. Sikerével átvette a vezetést az alapszakaszban.

Alan Felipe Sasse. Két edzést követően lépett pályára, mesterhármast szerzett Fotó: László Ildikó

A gólgyártást Bálint kezdte a második percben, majd egy öngóllal kettőre nőtt a hazaiak előnye. A vendégek szabadrúgásból hamar szépítettek, amire Bálint védhetetlen bombával válaszolt.

Az 5. percben a közönség vastapsa közepette lépett pályára az FK új szerzeménye, a pénteken leigazolt brazil Alan Felipe Sasse.

Ezután hosszú ideig „befagyott” az eredményjelző-tábla, a kolozsváriak keményen védekeztek és próbáltak ellentámadásból veszélyeztetni, míg a hazaiaknál Jakab Zoltán vezetőedző keverte a sorokat.

Fotó: László Ildikó

A 12. percig kellett várni az újabb találtra, ezúttal is Bálint bombázott a bal felsőbe, majd pillanatokkal később Boga gurította el a labdát a kapus mellett a hálóba. Az események a szünet előtt pörögtek fel, Tankó közelről pöckölt a kapuba,

majd a nagyon küzdő Sasse kétszer is betalált, beállítva a 8–1-es félidei eredményt.

A szünetet követően – ahogy várható volt – nem változott a játék képe, 24. percben kétszer zörrent Kolozsvár hálója, Kedei, majd Bálint talált be. Pár perces adogatás következett, majd Kanyó nagyon okos gólja: a lábak között talált utat a labda a hálóba. Az utolsó tíz perc kezdetén a kolozsvári kapus sérülése miatt állt a játék, majd Sasse ismét lecsapott – mesterhármassal mutatkozott be a román élvonalban.

A folytatásban a fiatal Miklós Péter is kihasználta ziccerét, Balázsi értékesített egy ellentámadást, Miklós Tamás pedig lecsapott egy kósza passzra, a végeredmény 15–1 lett az FK javára.

A két csapat egy héttel korábban ugyancsak összecsapott egymással, akkor az udvarhelyiek 19–2-re nyertek.

Győzelmével az FK fellépett a tabella élére és csütörtökig biztosan vezetni is fog,

akkor viszont nagyon nehéz feladat vár Jakab Zoltán vezetőedző tanítványaira, 17 órakor a címvédő, a korábbi éllovas Galaci United vendégei lesznek.

Teremlabdarúgó 1. Liga, alapszakasz, 15. forduló
Futsal Klub Székelyudvarhely–Kolozsvári Clujana 15–1 (8–1)
gólszerzők Balázsi (2., 39.), Florean (4., öngól), Bálint (5., 12., 24.), Boga (12.), Tankó (19.), Sasse (20., 20., 32.), Kedei (24.), Kanyó (28.), Miklós P. (33.), Miklós T. (40.), illetve Daradics (5.).
FK: Farkas Róbert – Tankó Levente, Miklós Tamás, Balázsi Attila, Bálint Andor. Cserék: Sandrin Tompea – Alan Felipe Sasse, Kedei Barna, Kerestély József, Kanyó Szilárd, Péter Miklós, Boga Richárd. Vezetőedző: Jakab Zoltán.