Másodjára is kitömte a sereghajtót az FK Székelyudvarhely

Józsa Csongor 2023. január 21., 18:47

Egy híján húsz góllal terhelte meg a Kolozsvári Clujana hálóját a tavalyi bronzérmes. Ezzel megőrizte a második helyét a tabellán.

Bálint Andor egymaga hat gólt szerzett Fotó: Erdély Bálint Előd

Szombaton délután a 2023-as év első hivatalos mérkőzését játszotta a városi sportcsarnokban a Futsal Klub Székelyudvarhely. A teremlabdarúgó 1. Liga alapszakaszának 14. fordulójában a sereghajtó, még eddig egyetlen pontot sem gyűjtő Kolozsvári Clujana volt az ellenfele. Az odavágók során 20–2-re nyert a Jakab Zoltán által felkészített együttes, így szinte borítékolható volt, hogy ezúttal is könnyű dolguk lesz.

A hazaiak a Farkas – Tankó, Kedei, Miklós, Balázsi kezdősorral indítottak, mezőnyben a Bálint, Péter, Kerestély, Kanyó négyes volt a második sor (játszott még: Tompea és Boga). Már az elején letámadták a vendégeket, folyamatos nyomás alatt tartották a kincses város együttesének kapuját.

A rangsor második helyének megőrzéséért nyernie kellett az FK-nek, ezt már az első tíz percben be is biztosították, négyszer zörgették meg a vendégek hálóját.

A kolozsváriak a szünet előtt szépítettek – ekkor kétszer is betaláltak –, a pihenőre úgy mentek a csapatok, hogy 9–2 állt az eredményjelzőn.

A második játékrész sem hozott újdonságot, két perc leforgása alatt Kanyó Szilárd mesterhármast jegyzett. Csak nőtt a különbség, majdnem ugyanaz az eredmény született, mint az odavágók során.

Az FK Székelyudvarhely ezzel a találkozóval letudta az oda-visszavágókat, a bajnokság alapszakaszában még egy kört játszik a mezőny. Az első két helyezett egyenes ágon bejut a rájátszás elődöntőjébe – ez a székelyföldi együttes célkitűzése.

Teremlabdarúgó 1. Liga, alapszakasz, 14. forduló:

Futsal Klub Székelyudvarhely–Kolozsvári Clujana 19–2 (9–2).
Gólszerzők: Miklós Tamás (3., 12.), Bálint Andor (5., 14., 27, 34., 36., 36.), Kanyó Szilárd (9., 22., 23., 24.), Péter Miklós (10.), Boga Bence (13.), Kerestély József (15., 30.), Tankó Levente (16., 32.), Kedei Barna (31.), illetve Bucur Mircea (19.), Daradics Alexandru (20.).