Háromra hattal válaszolt, nagyot fordított a Futsal Klub

Zátyi Tibor 2021. szeptember 12., 21:18

Habár negyedóra játék után már háromgólos hátrányba került a Futsal Klub Székelyudvarhely a teremlabdarúgó 1. Liga alapszakaszának 2. fordulójában, sikerült talpra állni és fordítani, 6–4-re legyőzte a Temesvári CFR-t.

Nagy csata, tíz gól, piros lap – lüktető futsalmeccset játszott az FK Udvarhely és a Temesvári CFR Fotó: Erdély Bálint Előd

Az udvarhelyiek a Rákóczi Sportcentrumban fogadták az 1. Ligába idén feljutott temesváriakat. A CFR-nek a román válogatottat korábban irányító Robert Lupu az edzőjátékosa, több komoly tapasztalattal rendelkező játékos is megtalálható a keretben, mint Valentin Ilaș, Robert Matei vagy Stojan Milovac.

Pörgősen kezdődött a mérkőzés, bátran és veszélyesen játszott a házigazda, a vezetést mégis a vendégek szerezték meg: egy szépen kipasszolt támadás végén Lupu pörgetett a hálóba a 6. percben (0–1). A középkezdést követően Tankó egyenlíthetett volna, de mellé lőtt.

A játékrész felénél, a temesvári időkérést követően útjára indult a játék, ám rövidesen a játékvezetők megszakították, mivel a CFR kispadjánál kiömlött a víz, így amig azt feltakarították, hosszú percekig állt a játék.

Az egyenlítést hajszoló házigazda össztűz alá vette a temesvári kaput, ám kétszer is eladták a labdát,

előbb Plopeanu, majd Matei nem hibázott Grigoraș-sal szemben, a 13. percben már 3–0-ra vezetett a CFR.

Nem sokkal később nagyon közel volt a szépítés az FK-nak, ám Szécsi nagybüntetőjét védte Lungu. A 16. percben újabb nagybüntetőhöz jutott a házigazda, ezt Bálint Andor már a hálóba bombázta. Fél perccel később pedig Szécsi javította ki korábbi hibáját,

távoli lövése megpattant Matei-en és a labda pedig a hálóban landolt (2–3).

A CFR-t felrázta a két gyors gól, egymás után hagyta ki nagyobbnál nagyobb helyzeteit, és mivel az udvarhelyi lehetőségek is kimaradtak, 3–2-es temesvári vezetésnél jött a szünet.

Fotó: Erdély Bálint Előd

Térfélcserét követően az egyre jobban fáradó Temesvár átadta a kezdeményezést a hazaiaknak, jöttek is a helyzetek, Kanyó, majd Kedei is kapufát lőtt, majd utóbbi ziccerből lőtt mellé. Érződött, hogy jön az újabb gól, ám ehhez a temesváriak is közel jártak, ám Grigoraș nagyot védett Joaóval szemben.

A hazai egyenlítésre a 32. percig kellett várni, amikor Miklós lapos lökete a hálóban kötött ki (3–3). A CFR, ha megszerezte a labdát, egyemberes támadásokat vezetett – a többiek saját térfelükön maradtak –, a végig jól játszó edzőjátékosuk, Lupu így is szinte gólt szerzett.

A mérkőzés végén gyakorlatilag csak az FK-nál volt a labda, és a 36. percben sikerült a fordítás is, Kedei beadását Tankó pofozta közelről a hálóba (4–3), majd Gálfi növelhette volna az előnyt, de jó helyzetből mellé lőtt. A vendégek vészkapusos taktikára váltottak, Lupu vette magára a megkülönböztető mezt, majd nem dobta ki időben a labdát, így közvetett szabadrúgáshoz jut az FK a 37. percben, ám Szécsi a sorfalba lőtt.

Izzott a pálya, az újabb, egyben megnyugtató gólt ismét az udvarhelyiek szerezték, Balázsi találatához kellett a szerencse is (5–3). A CFR próbált közelebb férkőzni, de még nehezebb helyzetbe kerültek, miután Lupu vészkapusként a félpályán lehúzta Bálintot, és mivel korábban sárga lapot kapott reklamálásért, kiállították.

Az újabb helyzethez viszont három mezőnyjátékossal játszó CFR jutott, ám Grigoraș védte a közeli szabadrúgást, majd a meccset Bálint döntötte el végleg, egyedül a kapussal szemben emelte a hálóba a labdát. Habár az utolsó másodpercekben Matei is duplázott,

gólja csak szépségtapasz volt, az FK háromgólos hátrányból felállva legyőzte a Temesvári CFR-t.

Az FK legközelebb szeptember 21-én játszik, a Luceafărul Buzău vendége lesz.

Kedden 18 órától Dévai Autobergamo–Galaci United rangadót rendeznek, míg a Kolozsvári Clujana–Sportul Ciorăști mérkőzést elhalasztották, a Luceafărul Buzău szabadnapos.

Teremlabdarúgó 1. Liga, 2. forduló
Futsal Klub Székelyudvarhely–Temesvári CFR 6–4 (2–3)
gólszerzők Bálint (16., nagybüntető, 40.), Szécsi (17.), Miklós (32.), Tankó (36.), Balázsi (38.), illetve Lupu (6.), Plopeanu (12.), Matei (13., 40.);
kiállítva Lupu (39., CFR).
FK: Grigoraș – Szécsi, Balázsi, Kedei, Bálint. Játszott még: Miklós, Kerestély, Kanyó, Tankó, Gálfi.
CFR: Lungu – Lupu, Fernandes, Ilaș, Matei, Milovac. Cserék: Lupu, Plopeanu, Filimon, Melitanu, Trion, Codrean, Vârlan.