Galac nyerte az évbúcsúztató csatát, megelőzte a Futsal Klubot

Zátyi Tibor 2021. december 12., 14:49 utolsó módosítás: 2021. december 12., 14:51

Az év utolsó rangadóját rendezték vasárnap délután a teremlabdarúgó 1. Liga alapszakaszában, az előző idény ezüstérmese, a BL-részvevő Galaci United a táblázaton második Futsal Klub Székelyudvarhelyt fogadta.

Sergiu Tacot duplázott az FK ellen Fotó: Erdély Bálint Előd

A hazaiak optimistán várhatták az FK elleni meccset, hiszen csütörtökön 3–2-re verte az éllovas Dévát, míg az udvarhelyiek két alapjátékosuk nélkül utaztak el Galacra: Kedei Barna sérülés, míg Miklós Tamás eltiltás miatt hagyta ki a meccset.

Jobban kezdte Galac a találkozót, veszélyesebben játszott, az FK kapujában Grigorașnak többször is dolga akadt. Azért a United kapusa sem tétlenkedett, hiszen Szécsi és Bálint erős löketét is védte. A galaci nyomás egyre nőtt, kapufát lőttek, majd a 14. percben egy szép szabadrúgás-kombináció végén Tacot révén megszerezték a vezetést. A találat megzavarta az udvarhelyieket, Szécsi hibázott, Crișan ellentámadás végén talált be. Az udvarhelyiek gyorsan válaszoltak, a két csereember szépített: Tankó passzolt középre Kerestélynek, aki közelről nem hibázott.

Azonban erre is volt válasza Galacnak, a bajnokság egyik legjobb játékosa, a brazil Araujo duplázott, így 4–1-es galaci előnynél vonultak az öltözőbe.

A második játékrész elején tovább növelte előnyét a United, előbb Tacot lőtt egy lecsorgó labdát az FK cserekapusának, Farkasnak hálójába, majd a galaciak másik brazilja, Bonifacio volt eredményes, így a 24. percben már 6–1-re vezetett a házigazda. Az udvarhelyiek próbálkoztak a zárkózással, ám Tankó, Péter Miklós és Szécsi lövéseit is védte Cârdei, a Galac cserekapusa. Az utolsó öt percben mindkét fél lehozott kapusos taktikára váltott, és habár mindkét kapu előtt több lehetőség adódott, az eredmény többet nem változott. Galac sikerével megelőzte az FK-t a táblázaton.

Az év végére kifulladt az FK Székelyudvarhely, sérülések is sújtották a csapatot, legutóbbi öt meccséből hármat elveszített. Jól jön most a téli szünet, az alapszakasz jövőre folytatódik még egy odavágó körrel.

Teremlabdarúgó 1. Liga, 14. forduló:
Galaci United–Futsal Klub Székelyudvarhely 6–1 (4–1)
gólszerzők Tacot (14., 24.), Crișan (15.), Araujo (17., 19.), Bonifacio (24.), illetve Kerestély (16.). FK: Grigoraș – Szécsi, Balázsi, Bálint, Kanyó. Játszott még: Farkas – Gálfi, Tankó, Kerestély, Miklós Á..