Az idegek harcát és az elődöntőt is az FK Székelyudvarhely nyerte

Zátyi Tibor 2023. május 09., 18:51

Nyolc év után játszik ismét döntőt a Futsal Klub Székelyudvarhely a teremlabdarúgó 1. Ligában, miután az elődöntő harmadik, mindent eldöntő csatájában végig kiélezett és botránytól sem mentes mérkőzésen egy góllal legyőzte a Dévai Autobergamót.

Alan Sasse is alaposan kivette a részét az FK Székelyudvarhely sikeréből Fotó: László Ildikó

A kedd délutáni, harmadik találkozóra is szép számban kilátogattak a nézők a városi sportcsarnokba, már a bemelegítés végén jó hangulat uralkodott a lelátókon.

A feladat pedig adott volt: amelyik csapat megnyeri a meccset, bejut a Galaci United elleni döntőbe. Déván az FK kiváló második félidei játékának köszönhetően 4–1-re nyert, míg a hétfői, udvarhelyi találkozón a helyzeteit jobban kihasználó Autobergamo hosszabbításban aratott 5–4-es sikert.

A hazaiak az elején magas letámadással sikeresen zavarták a dévai támadásépítéseket, így az Autobergamo térfelén zajlott a játék, az első helyzetek pedig Iszlai előtt adódtak, első lövését követően a keresztlécről a gólvonal elé pattant a labda, majd Voin védett lábbal. A vendégek pár távoli lövéssel veszélyeztettek, ám ezek rendre elkerülték Gălățeanu kapuját, majd Boldor ziccerénél azért védenie is kellett.

Fotó: László Ildikó

A legnagyobb gólszerzési lehetőség a 8. percben maradt ki, amikor Fl. Matei labdavesztését követően három az egy ellen mehetett az FK, ám elrontották a támadást, majd a fordulásnál Dos Santos a jobb kapufát találta telibe.

A folytatásban Déva továbbra védekezett, a hazaiak irányítottak, ám a hétfői meccshez hasonlóan nem tudták befejezni támadásaikat. A nagyon beszoruló Autobergamo tíz perc után időt is kért, de nem tudott felszusszanni.

A 14. percben Iszlai lövését még kapufára tolta Voin, ám az ismétlésnél Bálint bombájánál esélye sem volt, megszerezte a vezetést az FK (1–0).

Déva különböző felállásokkal próbált fogást találni az FK-n, ám eredménytelenül, a szünetig csak a hazaiaknak adódtak apróbb lehetőségeik, az eredmény nem változott.

A második félidőből bő két perc gyakorlatilag passzolgatással telt el, ekkor Sasse kínálta meg egy lapos lövéssel Voint, túloldalt pedig Gavrilă löketét védte Gălățeanu. Mindkét csapat óvatosan, kevés kockázatot vállalva játszott, egészen a 25. perc közepéig, amikor

egy oldalberúgást követően Miklóshoz került a labda, lefordult védőjéről és a kapuba bombázott – felrobbant a csarnok, 2–0!

Déva egyből lehozott kapusos taktikára váltott, ám nem emberelőnyben szépített – az FK-nak volt egy támadása üres kapura, de nem használta ki –, hanem egyenlő létszámnál, amikor Kedei veszített labdát, és az ellentámadás végén Moura közelről betalált (2–1).

A pályán egyre feszültebbé vált a hangulat, a dévaiak egymás után kapták a sárga lapokat szabálytalanságért, szájalásért és játékvezető meglökésért, hat (!) figyelmeztetést mutattak fel nekik a 32. percig.

Visszatérve a meccsre, Kedei óriási ziccerénél kapott mindenki a fejéhez, Voin védett ismét hatalmasat. Majd ismét a cirkuszé lett a főszerep a pályán, rossz csere miatt Dos Santos megkapta második sárga lapját, így a kispadról kiállították. Déva ismét mezőnyjátékosra cserélte kapusát, gólhoz mégis Sasse járt a legközelebb, távolról centikkel tévesztett célt.

Az utolsó öt perc igazán drámaian indult, mindkét csapatnak kigyűlt az öt szabálytalansága.

Déva pedig lehozott kapussal támadott tovább, egészen a 37. percig, amikor Sasse csípett el egy passzt és az üres kapuba emelt (3–1).

A folytatásban Gălățeanunak akadt dolga bőven, több nagy védéssel tartotta csapata kétgólos előnyét, ám két perccel a vége előtt kijátszották a védelmet és Boldor egyre hozta vissza Dévát (3–2). Udvarhelyi időkérés következett, majd két Voin által hatástalanított bomba és egy tízméteres, amit Iszlai kihagyott.

Az utolsó perceket állva szurkolta végig az udvarhelyi közönség, sikerült kiharcolni a győzelmet, ami egyben nyolc év után bajnoki döntőt jelent a Futsal Klub Székelyudvarhelynek.

Jogosan zengett több száz torokból a „Szép volt, fiúk!”, az elődöntő harmadik meccsét pedig a székely himnusz eléneklésével zárta a boldog hazai szurkolótábor.

A döntő jövő hét elején kezdődik, az első két meccset a Galaci United otthonában rendezik hétfőn és kedden, egyaránt 18 órától.

Teremlabdarúgó 1. Liga, elődöntő, harmadik mérkőzés
Futsal Klub Székelyudvarhely–Dévai Autobergamo 3–2 (1–0),
gólszerzők Bálint (14.), Miklós (25.), Sasse (37.), illetve Moura (27.), Boldor (39.)