Az FK Udvarhely mindent kihagyott, a VSK Vásárhely megvédte címét

Józsa Csongor 2024. március 03., 19:31

Ami az egyik felől kimaradt, az a másiknál kapuba bement. Két székelyföldi együttes játszotta az U19-es teremlabdarúgó Román Kupa döntőjét.

Tavaly is, idén is a marosvásárhelyi fiatalok nyerték a Román Kupát Fotó: László Ildikó

Vasárnap délután a székelyudvarhelyi városi sportcsarnokban rendezték az U19-es korosztály számára kiírt teremlabdarúgó Román Kupa döntőjét. Pénteken a negyeddöntőkkel indult az idei kiírás, a fináléba a címvédő Marosvásárhelyi VSK, illetve a házigazda FK Székelyudvarhely jutott – mindkét együttes meggyőző játékot mutatott a kieséses szakaszban.

A két fél pár nappal korábban a bajnokság Elite Ligájában már farkasszemet nézett, akkor a Kacsó Endre által irányított vásárhelyiek 6–2-re diadalmaskodtak a Jakab Zoltán csapata ellen.

Fotó: László Ildikó

A kupadöntőben a VSK irányított az elején, mégis az első nagy helyzet az FK előtt adódott, egy kipattanót Bálint lőhetett rá hatról, a kapus nagy bravúrral hárította. Pár pillanatra rá a túloldalt is a bal alsóból tornázta ki Szabó Butiurcă löketét. Jó volt az iram, mindkét együttes beleadott apait-anyait, felváltva alakították ki a gólszerzési lehetőségeket, a 10. percben Láposi R. előtt volt a nagy lehetőség az előny megszerzésére, a vásárhelyiek játékosa közelről mellé pöccintette.

Remekeltek a hálóőrök, a gólcsendet Cherteș Patrick törte meg a 16. percben, távoli, mintegy tizenötről leadott lövése a bal kapufát is érintve befelé pattant (0–1). A pihenő előtt megvolt a lehetősége az udvarhelyieknek az egyenlítésre, két nagy szituációt is kihagytak. Ellenlábasa pedig egy ellentámadással büntetett, Butiurcă Zsolt volt eredményes (0–2). Az FK Boga révén egy kisbüntetőt a hálóőrbe bombázott.

A második játékrészben is igazán jó futsalt láthatott a mintegy négyszáz néző. Hasonló volt a meccs képe, azaz rendre mindkét együttes előtt megvolt a lehetőség a gólszerzésre. Az FK Székelyudvarhelynek volt sietősebb, a fiatalok meg is tettek mindent, hogy csökkentsék hátrányukat, Kis a kapussal szemben két ízben is próbálkozhatott, mindkétszer előbbi blokkolta a lövését. Boga és Bálint ziccere is kimaradt. A VSK hálóőre, Săbăduș ihletett formában védett, Popovics sem tudott túljárni az eszén.

A 34. percben húzta meg a kapus nélküli játékot a házigazda. Hiába jött a kispadról az edző utasítása, hogy nem kell sietni, egy eladott labdát Cherteș a saját térfeléről az üres kapuba ívelt (0–3). Ezen a napon az FK-nak semmi nem jött össze, a végjátékban még egy hasonló találatot kaptak.

Nem volt akkora a különbség, mint amit az eredményjelző mutatott, de sokkal pragmatikusabb volt a Marosvásárhelyi VSK, így megvédte címét, idén is ők emelhették magasba a kupát az ifiknél.

Az FK Székelyudvarhely a bajnoki döntőben visszavághat, az erőviszonyok alapján nagy a valószínűsége, hogy ugyanezen két klub jut ott is a fináléba.

Teremlabdarúgó U19-es Román Kupa, döntő:
Futsal Klub Székelyudvarhely–Marosvásárhelyi VSK 0–4 (0–2).
Gólszerzők: Cherteș Patrick (16., 35.), Butuircă Zsolt (18.), Vârlă Eduard (38.).
FK: Szabó Ervin – Popovics Erik, Kiss Csaba, Rácz Dávid, Boga Bence. Cserék: Bálint Patrik, László Sándor, Szász Kálmán, Csíki Hunor, Fazakas Zalán, Boér Ákos, Béres-Dombi Zsolt, Lőrincz Zsolt. Edző. Jakab Zoltán.
VSK: Săbăduș Laurențiu – Vârlă Eduard, Butiurcă Zsolt, Cherteș Patrick, Láposi Róbert. Cserék: Dobál Nándor, Láposi Adrián, Puia Vasile, Dan Adrian, Márton Márk, Curticăpean Raul, Csepam Róbert, Tudoran Darius, Bokor Barna. Edzők: Kacsó Endre és Cosmin Gherman.
•  Fotó: László Ildikó