A Kereszthegy nyerte a gyergyói futsalcsapatok csatáját

Gergely Imre 2023. november 05., 17:41 utolsó módosítás: 2023. november 05., 17:42

A Gyergyóremetei Kereszthegy 2–0-ra nyert a a Gyergyószentmiklósi Inter Gyergyó ellen a teremlabdarúgó 2. Liga negyedik fordulójában. A Korond nagy vereségbe szaladt bele a sereghajtó otthonában.

Fotó: László Ildikó

Pénteken kezdődött és vasárnap délután zárult le a teremlabdarúgó 2. Liga negyedik fordulója. Mind a hat csapat pályára lépett, meglepetések nem születtek.

A forduló párosításai közül a legizgalmasabbnak a Kereszthegy és az Inter Gyergyó találkozója ígérkezett, már csak azért is, mert a két gyergyószéki csapat mérte össze a tudását.

Nem is kellett csalódnia a nézőknek, sokáig kérdéses volt, hogy ki szerezheti meg a pontokat.

Az első félidőben nem esett gól, de a másodikban Szfárli Hunor révén megszerezte a vezetést az esélyesebb házigazda. Ezt követően az Inter Gyergyó vészkapusos taktikára állt át az egyenlítés reményében, de ez a húzás ezúttal nem hozott eredményt, Miklós Árpád pedig betalált a gyergyószentmiklósi kapuba és beállította a 2–0-ás végeredményt. Ezzel a Kereszthegy továbbra is tartja a száz százalékos mérlegét és természetesen vezeti a bajnokság rangsorát.

Az Inter Gyergyó egyébként a remetei mérkőzés előtt három nappal Kolozsváron is pályára lépett, ahol 2–1-re maradt alul, de ennél fájdalmasabb veszteség számukra, hogy a meccs 6. percében

súlyos sérülést szenvedett csapatkapitányuk, Berecz Norbert, akire emiatt hosszú ideig nem számíthatnak.

A szombati napon a Ceahlăul Piatra Neamț 6–0-ra ütötte ki a Kolozsvári Clujana együttesét, míg vasárnap még nagyobb vereséget szenvedett el a Korondi Junior, amely a Fortius Buzău vendégeként maradt alul 14–1 arányban.