A szombat estét nem lehet kitörölni az emlékezetből, a magyar futsalválogatott 4–2-re legyőzte a lengyeleket a ljubljanai Stozice Arénában.
Persze, hogy a lefújást követő protokolláris percek után – ahol a duplázó, így az ő találataival gyakorlatilag az összecsapást megnyerő Suscsák Máté átvette a meccs embere címet – együtt ünnepelt a magyar szurkolótábor és a csapat összes tagja.
Aztán elkészült egy közös csapatfotó a lengyelekkel is. Nem igazán látjuk ezt a nagypályán, hogy a két gárda összeállna egy ilyenre hasonló eseményeken.
Meg azt sem, hogy a két drukkerhad végig úgy biztatta kedvenceit, hogy egymás mellett foglaltak helyet. Nem pedig elválasztva, akár felosztva két táborra a sportlétesítmény két különböző oldalán.
A magyar és a lengyel zászlók békésen megfértek egymás mellett, a biztatás pedig egyszerre szólt két válogatottnak.
A Székelyudvarhelyi Góbék Teqball Team a futsal Eb első napjait felhasználta arra, hogy együtt legyenek, amolyan csapatépítőt tartottak a szlovén fővárosban.
Náluk is megosztott volt a szurkolás, amíg a csapatvezető, Ilyés Szabolcs és a két játékosa, Barabási Kinga és Györgydeák Apor a magyaroknak drukkolt, addig a lengyel Marek Pokwap természetesen az övéivel tartott.
Az első pontok megszerzését egy kontinenstornáról igenis meg kell ünnepelni. Csakhogy máris újabb meccsek következnek, a D csoportban két nagyhatalommal kell megküzdeni: kedden a címvédő portugálokkal, csütörtökön az olaszokkal.
A sikerre felfigyelt a magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya, Marco Rossi is. Gratulált, biztosította a fiúkat, hogy velük van.
Ahogy írja, csütörtökön annak ellenére, hogy ő olasznak született, mégis a magyaroknak szurkol.
Valószínű, ezzel a győzelemmel még pár olyan sportszerető szívébe belopózott a futsalválogatott, akik eddig lehet nem is hallottak a teremlabdarúgásról.
Amennyiben ilyenek lesznek a Gyergyói Hoki Klub és a Csíkszeredai Sportklub közötti csaták a jégkorong Erste Liga negyeddöntői során, akkor igazán elégedettek lehetnek a semleges hokiszurkolók.
Kedden este elrajtol a jégkorong Erste Liga rájátszása. Corona–FEHA19, GYHK–Sportklub, DEAC–DVTK és UTE–BJAHC párharcok lesznek az elődöntőbe jutásért. Belenéztünk a jósgömbbe, amely nem nagyon vetít elé nagy drámákat.
A Richter-skála szerinti 3,3-as erősségű földrengés volt vasárnap este tíz óra előtt hét perccel.
Tizennégy településen fejlesztik a víz- és csatornahálózatot a székelyföldi Hargita megyében egy egymilliárd lejt meghaladó óriásprojekt keretében, a finanszírozási szerződést hétfőn írták alá Bukarestben.
Bár a kőolaj világpiaci ára látványos csökkenésnek indult, miután Donald Trump amerikai elnök arról beszélt, hogy közel az iráni háború vége, kedden újra emelkedtek az árak a romániai töltőállomásokon.
További híreink: Nicușor Dannak körülbelül százszor több információja van az ügyészségi rendszerről, mint nekünk, egy balek zsarolót pedig a bukaresti reptéren tartóztattak le a hatóságok.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!