Pont nélkül zárja az évet a vásárhelyi futsalcsapat

Horváth Bálint Ottó 2023. december 03., 15:30 utolsó módosítás: 2023. december 03., 17:16

Idei utolsó mérkőzésén a Mausolelul Mărășești vendégeként lépett pályára a Marosvásárhelyi VSK a teremlabdarúgó 1. Ligában. Ezúttal sem tudta elkerülni a vereséget, így pont nélkül fejezte be a szezon első részét.

Újra felvették a küzdelmet a tapasztaltabb kerettel rendelkező ellenfelükkel, de a pontszerzés ezúttal sem jött össze. Korábbi felvétel Fotó: Haáz Vince

A bajnokság 12. fordulójának vasárnapi déli találkozóján az a két újonc csapat csapott össze, amelyek az előző másodosztályú idényben a döntőt játszották. Akkor a fiatal együttest alkotó vásárhelyiek jöttek ki győztesként, az élvonalban azonban a megerősödött Vrancea megyeiek sokkal jobban teljesítenek.

A vezetést ugyan a VSK szerezte meg az első félidő közepén Palistán Róbert góljával, a házigazdák azonban hamar fordítottak, majd 3–1-re elhúztak. A szünetig azonban Ördögh Attila találatával még felzárkózott Cosmin Gherman vezetőedző csapata. A folytatásban nem voltak eléggé pontosak a befejezéseknél a vendégek, több kapufát is lőttek, míg a Mărășești eredményesebb volt, így végül 5–2-re győzött.

Akárcsak az előző meccseken, a fiatal vásárhelyi játékosok újra felvették a küzdelmet a tapasztaltabb kerettel rendelkező ellenfelükkel, de a pontszerzés ezúttal sem jött össze. A sereghajtó VSK a mezőnyben egyedüliként csupa vereséggel fejezte be a bajnokság első részét.