Vasárnaptól keddig a futsal élvonal alapszakaszának 13. fordulójának találkozóit rendezték. Azaz, nagyon közel az oda-visszavágók vége, aztán következik a rájátszás. A számolgatás még folytatódik, igaz, hogy három együttes kiléte már biztos a felsőházban: a Galaci United, a Futsal Klub Székelyudvarhely és a Marosvásárhelyi VSK már korábban bebiztosította jelenlétét az érmekért folyó további csatározásban.
Az utolsó előtti játéknap nagy nyertese a Sepsi-SIC együttese lett. A Mánya Szabolcs által irányított gárda hazai pályán legyőzte a felsőházért harcoló másik riválisát, a Temesvári CFR-t. Ezzel két legyet ütött egy csapásra: maximálisan kihasználta a Dévai West botlását Marosvásárhelyen, illetve a bánságiakat leküldte az alsóházba.
A forduló előtt mindhárom csapat 14 ponttal állt, tehát ebből a helyzetből csak a háromszékiek mozdultak el. Az edző-játékosuk a múlt év végi értékelésében a Székely Sportnak adott nyilatkozatában elmondta, hogy a saját kezükben van a sorsuk. Az első lépést megragadták, hogy ott legyenek a play-offban.
A belépést egy hét múlva tehetik meg, január 20-án, hétfőn a Dévai Westhez utaznak. Innen legalább egy ponttal kell távozzanak, hogy ott maradjanak az első négy között.
Még van egy mentőöve a háromszékieknek, amennyiben vereséget szenvednek a Hunyad megyei csapatnál. Az alapszakasz utolsó fordulójának másik összecsapásán a Temesvári CFR–Mausoleul Mărășești párharcon a bánságiaknak kell diadalmaskodnia.
Ebben az esetben igaz, hogy mind a sepsiszentgyörgyiek, mind a dévaiak, mind pedig a temesváriak azonos pontszámmal, holtversenyben 17 ponttal zárják a alapszakaszt, de a hármas rangsor alapján a Sepsi-SIC jut be a felsőházba.
Igazi ki-ki meccs lesz tehát a Déva–Sepsiszentgyörgy összecsapás.
Amennyiben a Sepsi-SIC-nek sikerül belépés, akkor a teremlabdarúgó 1. Liga felsőházi rájátszása három székelyföldi gárdával, illetve a címvédő galaciakkal dübörög tovább.
| 2025. 01. 19. 18:00 | Futsal Klub Székelyudvarhely FK Székelyudvarhely | Luceafărul Buzău Luceafărul | 9-1 |
| 2025. 01. 20. 19:00 | Dévai West Dévai West | Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC Sepsi-SIC | 2-4 |
| 2025. 01. 21. 15:30 | Temesvári CFR Temesvári CFR | Mausoleul Mărăşeşti Mărăşeşti | 0-5 |
| 2025. 01. 21. 18:00 | Galaci United Galac | Marosvásárhelyi VSK Marosvásárhelyi VSK | 7-1 |
#/# | CsapatCs | MérkőzésM | GyőzelemGy | DöntetlenD | VereségV | Gólk.Gk | PontP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Galaci United Galac | 13 | 12 | 0 | 1 | 88-24 | 36 |
2 | Futsal Klub Székelyudvarhely FK Székelyudvarhely | 13 | 11 | 0 | 2 | 110-33 | 33 |
3 | Marosvásárhelyi VSK Marosvásárhelyi VSK | 13 | 9 | 1 | 3 | 90-41 | 28 |
4 | Dévai West Dévai West | 13 | 6 | 1 | 6 | 58-46 | 19 |
5 | Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC Sepsi-SIC | 13 | 5 | 4 | 4 | 53-41 | 19 |
6 | Luceafărul Buzău Luceafărul | 13 | 3 | 0 | 10 | 41-93 | 9 |
7 | Mausoleul Mărăşeşti Mărăşeşti | 13 | 2 | 2 | 9 | 40-137 | 8 |
8 | Temesvári CFR Temesvári CFR | 13 | 0 | 0 | 13 | 0-65 | 0 |
Kevesebb, mint egy év után menesztették Valentin Suciu vezetőedzőt a labdarúgó 3. Ligában szereplő Șoimii Gura Humorului kispadjáról. A Suceava megyei gárda a feljutásért küzd a harmadosztály felsőházában.
Tamás Lászlónak adott igazat a bíróság a két évvel ezelőtti bukaresti incidens ügyében: megsemmisítették a bírságot. A csíki vezérszurkolót akkor megbírságolták és fél évre kitiltották a romániai stadionokból, de most elégtételt kapott.
Törvényjavaslatot nyújtott be az RMDSZ, amely szerint a jelenlegi 292 lejes gyermekpénzt 100 lejre csökkentenék, a fennmaradó összeget pedig „jelenléti ösztöndíjként” csak a rendszeresen iskolába járók kapnák meg, további 50 lejjel kiegészítve.
Új romániai magyar politikai alakulat létrehozását harangozta be az április 12-ei országgyűlési választáson győztes Tisza Párt legismertebb erdélyi aktivistája.
Semmi jóra nem számítani, ha a bizalmatlansági indítvány esetleges elfogadása nyomán koalícióra lép a Szociáldemokrata Párt (PSD) a Románok Egyesüléséért Szövetséggel (AUR) – jelentette ki Kelemen Hunor RMDSZ-elnök a Kossuth Rádió kedd reggeli műsorában.
Földbe állhat a PSD, erre pedig ők is most jönnek rá. Történelmi időket élünk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!