Óriási bravúr: legyőzte az eddig veretlen temesváriakat a Sepsi-SIC

Sebestyén Ervin 2023. november 14., 20:26

Kedden este a teremlabdarúgó élvonal alapszakaszának nyolcadik játéknapján a Sepsi-SIC a Temesvári CFR együttesét látta vendégül. A két fél nagyon szoros csatát vívott, végül egyetlen találat döntött a háromszékiek javára.

Nagyon fontos győzelmet arattak a háromszékiek. Korábbi felvétel Fotó: Facebook/Sepsi-SIC

Ahogyan az előzetesen is várható volt, a kezdeményezést a vendég gárda ragadta meg, sokkal többet birtokolta a labdát, mint a házigazda. Az első komoly lehetőség is a temesváriak előtt adódott, egy szabadrúgás kombináció után Papp remek védésére volt szükség.

Az ötödik percben könnyen megszerezhette volna a vezetést a háromszéki együttes, egy középre passzolt labda után Veres Botond lőhetett szabadon, viszont a kaput sem sikerült eltalálnia. A folytatásban mindkét csapat előtt adódtak lehetőségek, de a pontos befejezések rendre elmaradtak.

A szünet után továbbra is a vendégek próbálkoztak többet, de mégis a sepsiszentgyörgyiek szereztek vezetés: Csog Csongor passzolt középre, amire kiválóan érkezett Mathis Mátyás és előnyhöz juttatta csapatát (1–0).

A hátralévő időben több Papp bravúrra is szükség volt, illetve a védők is kiváló munkát végeztek, így a vendégek nem tudtak kiegyenlíteni.

Az eddig hibátlan Temesvári CFR elszenvedte első vereségét, míg a Sepsi-SIC megtörte rossz sorozatát és nyerni tudott.