Nyeretlen maradt a Sepsi-SIC futsalcsapata

Sebestyén Ervin 2024. szeptember 16., 20:48 utolsó módosítás: 2024. szeptember 16., 20:49

Fordulatos mérkőzésen háromszor egyenlített, majd a vezetést is átvette a sepsiszentgyörgyi teremlabdarúgócsapat, amelynek végül osztoznia kellett a pontokon a Mausoleul Mărăşeşti ellen.

Továbbra is várat magára a Sepsi-SIC első győzelme a bajnokságban. Korábbi felvétel Fotó: Haáz Vince

Szezonbeli első hazai találkozóját játszotta hétfőn este a Sepsi-SIC a teremlabdarúgó 1. Liga 3. fordulójában, miután az első két meccsén előbb 3–3-as döntetlent ért el a Marosvásárhelyi VSK vendégeként, majd 8–1-es vereséget szenvedett a címvédő Galaci United otthonában.

A mérkőzés elejétől a háromszékiek irányították a játékot, több helyzetük is volt, ennek ellenére egy ellentámadásból a vendégek szerezték meg a vezetést (0–1). Ezután folyamatos nyomás alatt tartották a kaput a Sepsi-SIC játékosai, de a befejezések rendre pontatlanok voltak, és a hálóőr is sokszor útját állta a próbálkozásoknak. Aztán a 17. percben egy szögletrúgást követően mégis összejött az egyenlítő találat, Mánya beadását a csapatkapitány Kanyó Szilárd kapásból bombázta a hálóba (1–1).

A szünetig mindkét félnek még voltak komoly lehetőségei, a Mausoleul néhány perccel a pihenő előtt újabb tökéletesen végigvitt kontrából visszavette az előnyt (1–2).

Fordulás után hamar kiegyenlített a szentgyörgyi együttes, az ellenfél védelmi hibáját kihasználva Veress Botond volt eredményes (2–2). Sokáig azonban nem örülhettek, mivel alig egy perccel később Cireș fejjel vette be Papp kapuját (2–3). Folytatódott a gyors gólváltás, Mathis Mátyás találatával újra visszahozta döntetlenre az állást a Sepsi-SIC (3–3), amely rögtön a javára fordította az eredményt,

Kusztos Szabolcs távolról szépségdíjas gólt lőtt (4–3), ezzel először vezettek az összecsapás folyamán.

Ezt követően többször eldönthették volna a három pont sorsát a hazaiak, kapufákat is lőttek, de nem tudtak újra betalálni, a végéhez közeledve pedig a kapus Papp László hibája után a Mausoleul Chirică révén kiegyenlített, így 4–4-es döntetlennel zárult a párharc.

A Sepsi-SIC három játéknapot követően nyeretlen maradt bajnokságban, és mindössze két ponttal a tabella második felében a hatodik helyen áll, a bajnoki szünetet követő negyedik fordulóban pedig a Luceafărul Buzău pályáján kell bizonyítania.

Teremlabdarúgó 1. Liga, alapszakasz, 3. forduló:
Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC–Mausoleul Mărăşeşti 4–4 (1–2).
Gólszerzők: Kanyó (17.), Veress (22.), Mathis (25.), Kusztos (26.), illetve Strat (7.), Grigoraș (20.), Cireș (23.), Chirică (36.).
Sepsi-SIC: Papp – Veress, Vajna, Kanyó, Csog. Cserék: Mánya, Mathis, Gáll, Kusztos, Korodi, Fábián, Rendi.