Nincs újabb udvarhelyi bravúr, Galacé a szuperkupa

Orbán Zsolt 2020. december 11., 18:05 utolsó módosítás: 2020. december 11., 18:52

A székely futsalcsapat nagy egyenlítési lehetőségeket puskázott el az első félidőben, a házigazdák büntettek, s végül nagy különbséggel nyertek a szuperkupadöntőben.

A rutinosabb galaciak otthon tartották a trófeát. Korábbi felvétel. Fotó: Veres Nándor

A kupagyőztes Futsal Klub Székelyudvarhely és a BL-résztvevő Galaci United találkozott a román teremlabdarúgó szuperkupa péntek esti döntőjében. A trófeával az asztalon játszott mérkőzés esélyesének a házigazda Duna-partiak számítottak, ahogy azt Jakab Zoltán, az FK edzője a Székelysportnak elmondta, tudatában voltak, hogy a találkozó megnyeréséhez bravúr kell Galacon.

A fiatal udvarhelyi csapat ezúttal nem tudott meglepetést okozni, bár az első félidőben többször is megvolt az esélye, hogy izgalmassá tegye a finálét.

A galaciak Araujo góljával viszonylag hamar előnybe kerültek, a brazil légióst az edző-játékos Florin Ignat hozta kihagyhatatlan helyzetbe. A túloldalon Kedei válaszolhatott volna, de előbb eltörte a labdát egy nagy lehetőségnél, majd egy szóló után bukott a hatosban, de a játékvezetők sípja néma maradt.

Az FK játékosai rendkívül sportszerűen játszottak, nem reklamáltak a vitatható bírói ítéleteknél, inkább a játékkal törődtek. Egy-két veszélyes galaci támadás után Balázsi Attila lőtte a kapusba ziccerét, majd jött a hidegzuhany.

Az első játékrész második felében az ellenfél két percen belül háromszor is bevette Gălățanu kapuját, így a félidőben 4–0-ra vezettek a hazaiak.

Az eredmény a játék képét egyáltalán nem, a helyzetkihasználást viszont jól tükrözte.

A második 20 perc elején Kedei szépített, egy ellentámadáson szépen kihúzta a galaciak kapusát és góllal zárta az akciót.

A 27. percben büntetőhöz jutottak a favoritok, ezt pedig Crăciun vágta be könyörtelenül, véglegesen eldöntve a mérkőzést. Ezt követően még Crișan is betalált a hazaiaktól, majd az utolsó percben a vészkapussal játszó udvarhelyiek Bálint Andor góljával állították be a 6–2-es végeredményt.

A Galaci United összességében könnyed győzelmet aratott a szuperkupadöntőben.

A hétvégén bajnoki mérkőzéseket rendeznek a Duna-parti városban, az FK Székelyudvarhely szombaton 13.30-tól a Kézdivásárhelyi SE-vel találkozik.

Román teremlabdarúgó szuperkupa
Galaci United–Futsal Klub Székelyudvarhely 6–2 (4–0)
Gólszerzők: Araujo (5., 15.), Tacot (14.), Crăciun (15., 27., utóbbit büntetőből), Crișan (34.), ill. Kedei (23.), Bálint (40.)
Galac: Andrei Dincuță, Sergiu Tacot, Constantin Burdujel, Andrei Crăciun, Daniel Araujo. Cserék: Ionuț Păduraru, Matei Bosneagă, Robert Crișan, Florin Ignat, Cosmin Petică, Marius Arnire, Octavian Cireș, Cristian Neacșu, Iulian Cojocaru. Edző: Florin Ignat.
FK: Gălățeanu Péter, Szécsi Barna, Kedei Barna, Bálint Andor, Balázsi Attila. Cserék: Kerestély József, Gálfi Artúr, Csog Csongor, Jakab Tamás, Miklós Árpád, Hegyi Zoltán, Csomor Máté, Sebestyén Norbert. Edző: Jakab Zoltán.
Vezette: Marian Ivănescu (Bukarest), Constantin Romulus Pop (Marosvásárhely)