Nincs meglepetés, diadalmaskodott az FK Székelyudvarhely a veretlenek csatájában

Józsa Csongor 2024. szeptember 14., 17:42

Az elején elhúztak, az előnyt pedig tartani tudta a székelyföldi együttes a futsal élvonal harmadik játéknapján a Dévai West otthonában. A siker első helyet ér.

Kedei Barna duplázott Fotó: László Ildikó

Szombaton kora délután a teremlabdarúgó 1. Liga harmadik fordulójának nyitómeccsén a bajnokság eddig két százszázalékos együttese csapott össze, az FK Székelyudvarhely a Dévai Westnél vendégszerepelt. Volt, amiért visszavágniuk.

A tavalyi kiírásban ugyanis a székelyföldiek a második játéknapon kikaptak a Westnél, úgy, hogy 4–1-re vezettek a félidőben, de a legvégéig a Hunyad megyeiek megfordították az állást. Ezt a pofont az egész szezonban magukkal cipelte az akkor még Jakab Zoltán által irányított gárda, végül nem is tudták ezt a kisiklást kijavítani, a rájátszásban már esélyük sem volt, hogy ott legyenek a végelszámolásnál.

A kezdeményezést a Florin Ignat által felkészített vendégek ragadták meg, irányították az összecsapást, egymás után dolgozták ki a helyzeteket, ezekből négyet értékesítettek is a szünetig.

A pihenőt követően kockáztatott a házigazda, a kapus nélküli játékuk csak részben jött be. Azaz, gólt tudtak szerezni, de a hátrányuk folyamatosan megmaradt.

Annak ellenére, hogy a második játékrészben a védekezésre kellett nagyobb hangsúlyt fektetnie az FK-nak, azért nem lett szoros az összecsapás. Pedig még egy kisbüntetőt is a kapufára lőtt az ellenlábas.

A végjátékban az FK hálóőre, Tonița is betalált, a három pontot a székelyudvarhelyiek zsebelték be, a legvégén együtt ünnepelhettek a helyszínre elkísérő maroknyi szurkolótáborukkal.

Az FK ezzel átvette a vezetést a tabellán, a bajnokság kéthetes pihenőt vesz a válogatott tevékenysége miatt.

Teremlabdarúgó 1. Liga, 3. forduló:

Dévai West–Futsal Klub Székelyudvarhely 4–9 (0–4).
A vendégek gólszerzői: Kedei Barna és Sergiu Gavrilă 2-2, Bálint Andor, Vlăduț Dudău, Péter Miklós, Petrișor Toniță és Boga Richárd.