Robert Lupu legénysége tükörképét játszotta a múlt csütörtökön rendezett első meccsnek – akkor megszerezték a vezetést, a szerbek fordítottak, majd Románia egyenlített.
Ezúttal Észak-Macedónia került előnybe a 8. percben értékesített szabadrúgásukkal, majd mindössze 31 másodpercig vezettek, hiszen a román válogatott Felipe Oliveira szögletrúgását követően egyenlített, a honosított brazil rálőtte a labdát az egyik hazaira, a kapus kifelé mozdult, így a játékszer a hálóban landolt.
A szünetig kiegyenlített harc folyt a pályán, nem látszott, hogy a két válogatottat 22 hely választja el a világranglistán (Románia a 22., Észak-Macedónia a 44.).
A második félidőben a románok kisebb fölénye a 32. percben érett góllá, egy újabb pontrúgás kellett ehhez, Sávio Valadares szögletét Ique Ribeiro pofozta pár méterről a hálóba. Itt még nem ért véget a meccs, magasabb fokozatba kapcsoltak a hazaiak és a hajrára mezőnyjátékosra váltották kapusukat.
A plusz egy ember a 38. percben hozta meg az egyenlítést: Rangotov bombázott Toniță hálójába. Ezt követően a biztonsági játék lett a főszereplő, majd a vendégek hiába hoztak be ők is mezőnyjátékost – a 39 éves Mimi Stoicát – a kapus helyett, nem sikerült újabb gólt szerezniük.
A meccs nagy részében a honosított brazil/portugál sor játszott (Felipe Oliveira, Ribeiro, Sávio és Paulo Ferreira). A behívott székely játékosokból csereként pályára lépett Szőcs László, míg Mánya Szabolcs a kispadról nézte végig a mérkőzést, Kedei Barnát pedig nem nevezték a mérkőzésre.
Folytatás egy hónap múlva, amikor a csoport meglepetéscsapata,
a szerbeket és a macedónokat is legyőző, így egyértelmű favorittá előrelépő Bosznia-Hercegovina látogat Romániába.
A hollandiai Európa-bajnokságra a nyolc selejtezős csoport győztese illetve a hat legjobb csoportmásodik jut ki, illetve a selejtezőből megmaradt két második helyezett párharcának győztese.
Egy pontra volt szüksége a Sepsi OSK-nak, hogy elérje célkitűzését a másodosztályban. A Chindia Târgoviște ellen megszerezte az előnyt, de a végjátékban akadt izgulnivaló.
Jelen állás szerint nem indulhat a Szuperliga következő idényében az Unirea Slobozia, miután a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) fellebbviteli bizottsága elutasította a kérését. A klub a Nemzetközi Sportdöntőbírósághoz (CAS) fordult.
Halálos baleset történt pénteken este Csíkszereda közelében: egy 17 éves csíkszentkirályi fiú életét vesztette, két másik fiatal kórházba került, miután felborultak egy buggy típusú járművel. A sofőr jogosítvány nélkül és ittasan vezetett.
Megdöbbentő fordulatot vett a már készülő nagybányai akvapark ügye: a bíróság hatályon kívül helyezte a közbeszerzési eljárás eredményéről szóló értesítést, miközben a kivitelezővel már szerződést kötöttek.
Erős érzelmeket váltott ki az erdélyi magyarok körében a magyarországi választás eredménye, sokan csalódottak, mások örülnek. Nekünk mindannyiukat meg kell értenünk, mert nincs két erdélyi magyar társadalom – hangoztatta Kelemen Hunor.
A trianonitisz nem gyógyítható, de meg lehet tanulni együtt élni vele anélkül, hogy folyamatosan tüneteket produkálna. MCC-történészkerekasztal, hetedik szint.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!