Döntetlennel kezdte az Eb-selejtezőt a román futsalválogatott

Józsa Csongor 2021. január 28., 21:07 utolsó módosítás: 2021. január 28., 21:08

Mozgalmas első felvonást követően az együttesek inkább a biztonságot választották. Egy-egy pontot kaptak a lefújáskor.

Savio Valadares egyenlített ki. Korábbi felvétel Fotó: frf.ro

Csütörtök este Temesváron a szerbeket látta vendégül a román válogatott a teremlabdarúgó Eb-selejtező, 4-es csoportjának első fordulójában. A találkozót a házigazdák kezdték jobban, a 3. percben egy felső kapufáról levágódó Felipe-löket a gólvonalon túlra pattant, így megszerezték a vezetést. A szerbek egy hasonló bombagóllal és egy közeli találattal két minutum alatt nem csak kiegyenlítettek, hanem megfordították az állást (1–2).

A 16. percben a kapujából kirohanó szerb hálóőr, Momcilovic a román gólszerzőt elérte, így kiállították, az emberhátrányt sikerült a vendégeknek kivédekezniük. Még a pihenő előtt a Csíkszeredai Imperial Wet volt játékosa, Savio egyenlített ki (2–2).

A második felvonás inkább a biztonságos játéké volt, a két gárda megküzdött minden egyes labdáért, nem kockáztatott a támadásoknál. Kevés igazi nagy gólszerzési lehetőség volt, azt a párat magabiztosan hárította a két hálóőr. Megmaradt a 2–2-es állás a legvégig.

A székelyföldi játékosok közül csak Szőcs László kapott játéklehetőséget.

A román nemzeti együttes legközelebb február 3-án Szkopjéban játszik az észak-macedónokkal. A kvartettből a csoportelső egyenes ágon kijut a kontinenstornára, de a legjobb hat csoportmásodik is ott lesz a hollandiai Eb-mezőnyben.