A román válogatott ismét ugyanúgy kezdte a mérkőzést, mint egy nappal korábban, az FK Székelyudvarhelytől a keretbe behívott mindhárom játékossal a kezdőben. Aránylag hamar, már a 3. percben megszerezte a vezetést Románia, Crăciun bevetődő mozdulattal talált a hálóba. Sokáig azonban nem vezetett a válogatott, hiszen Selmanaj elég hamar válaszolt, kihasznált egy védelmi hibát és egyenlőre mentette az állást.l A folytatásban kiegyenlített csata zajlott a pályán, egyik kapu sem forgott igazán nagy veszélyben.
A szünetet követően is kiegyenlített volt a meccs, kevés helyzettel, ezekből egyet azért kihasználtak a hazaiak, Nastai egy lapos lövéssel megszerezte ismét a vezetést. Ezúttal sem volt sokáig előnyben a házigazda, Selmanaj egyenlített ismét. Volt ereje felpörögni a házigazdának, és a játékrész közepén Nastai pofozott a hálóba egy kipattanót. Az meccs utolsó negyedére az albánok kapusa is feljött a középpályára, de ezt az előnyt nem tudták maguk hasznára fordítani, így Románia másodszorra is legyőzte Albániát.
Teremlabdarúgás, barátságos mérkőzés:
Románia–Albánia 3–2 (1–1),
gólszerzők Crăciun (3.), Nastai (23., 31.) illetve Selmanaj (8., 29.).
A magyarországi politikai fordulat hírére a Sepsi OSK és FK Csíkszereda vezetői tiszta vizet öntöttek a pohárba klubjaik jövőjét illetően. A klubvezetők a stabilitásra hivatkozva igyekeznek megnyugtatni a szurkolókat.
Továbbra is rendkívül kiélezett a jégkorong Erste Liga döntője, a harmadik mérkőzésen is hosszabbításra volt a szükség a Gyergyói Hoki Klub és a Brassói Corona között. A fordulatos csatából a címvédő jött ki győztesen és átvette a vezetést összesítésben.
Közzétette a levélszavazatok pártonkénti megoszlását a Nemzeti Választási Iroda: a magyar országgyűlési választáson összesen 256 233 érvényes levélszavazatot adtak le.
Kedden reggel pontban kilenc órakor megérkezett a végrehajtó a nagyváradi premontrei templomhoz, ahol a Fejes Rudolf Anzelm apáttal szolidarizáló hívek fogadták. Ez sem akadályozta meg abban, hogy mise közben, csendőrök kíséretében behatoljon a templomba.
Meg kell várni, hogy mi a viszonya az új magyar kormánynak a határon túli magyarokhoz, milyen nemzetpolitikája van, nekünk ahhoz kell viszonyulnunk – jelentette ki a Krónikának Kelemen Hunor.
Azt a Daciát, amely már 1999 óta nem a sajátja, hanem a Renault-csoporté, amely egyre inkább külföldi gyártósorokban gondolkodik.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!