Szombaton délután Chiajnán az első ilyen jellegű párharcot rendezték, a házigazda romániai futsalválogatott Albániát látta vendégül.
Az élvonalban szereplő mindhárom székelyföldi csapattól – FK Székelyudvarhely, Marosvásárhelyi VSK és Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC – hívott be játékosokat a keretbe a szövetségi kapitány, a marosvásárhelyi Kacsó Endre. Három teremlabdarúgó, Hadnagy István, Iszlai Richárd és Miklós Tamás a kezdő ötösben kapott helyet.
Roppant kiegyensúlyozott volt az első felvonás, egy szöglet után Araujo révén a hazaiak szerezték meg a vezetést, de a szünetig kiegyenlített az ellenfél.
A másodikban többet támadott, két ízben be is talált, így végül 3–1-re nyert a romániai válogatott.
A két fél vasárnap 18 órától újból megmérkőzik egymással, az összecsapást élőben közvetíti a FRF TV.
Teremlabdarúgás, barátságos mérkőzés:
Románia–Albánia 3–1 (1–1).
Gólszerzők: Araujo (9.), Crăciun (31.), Toader (37.), illetve Tahiri (19).
Pocsék első félidőt követően kétgólos hátrányba került a Sepsi OSK a Nagyváradi Bihar FC otthonában. A szünet után összekapta magát a háromszéki csapat, de a ráadásban jött a hidegzuhany a labdarúgó 2. Liga rájátszásának összecsapásán.
Féltávnál a labdarúgó 2. Liga rájátszásában, de már most kirajzolódik: a Sepsi OSK tudatosan és hatékonyan építkezett a nyáron. Az igazolások beváltak, a keret stabil, az eredmények pedig a visszajutást vetítik előre. De mi a helyzet a többi csapattal?
A ploiești-i ítélőtábla szerdán jogerősen életfogytiglani börtönbüntetésre ítélte azt a férfit, aki fejszével végzett várandós élettársával.
A nagy közös ügyeinkben, nemzet- és szakpolitikai kérdésekben folyamatos lesz a konzultáció az új magyar kormány és az RMDSZ között – nyilatkozta a Krónikának Kelemen Hunor a Magyar Péterrel folytatott megbeszélését követően.
A jelentős árcsökkenések nyomán felgyorsult keresletnövekedés következtében egyes töltőállomásokon átmenetileg üzemanyaghiány léphet fel – közölte hivatalosan az OMV Petrom.
A Fidesz-vereség erdélyi világvége hangulatú megélésének okai nem Magyarországon, hanem itthon keresendők.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!