Hirdetés

Nem tudta megtartani előnyét Temesváron a Sepsi-SIC

Harmadik döntetlen a szezonban
Fotó: Haáz Vince

2024. október 15., 19:51

Hiába szerzett kétszer is vezetést a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC a Temesvári CFR otthonában, előnyét nem tudta megtartani, a bánsági együttes jó hajrával egy pontot otthon tartott a kedd esti mérkőzésen.

2024. október 15., 19:51

Egyik fél sem lehet büszke a szezonkezdetére, ez főleg a tavalyi ezüstérmesre igaz, hiszen a korábbi bajnokcsapat mindössze egy pontot szerzett az első öt játéknapn. Sokkal jobban nem állt a Sepsi-SIC sem, hiszen egy győzelem mellett két döntetlen és két vereség volt a mérlege, és egy hellyel előzte meg a temesvári csapatot a táblázaton.

Ennek ellenére kiválóan kezdett a háromszéki együttes, Mathis és Kanyó góljaival hamar kétgólos előnybe került, ám ezt a hátrányt a szünetig ledolgozta a CFR, a második találatot egy véleményes helyzetben megítélt nagybüntetőből szerezték.

A szünetet követően kiegyenlített csata zajlott a pályán, mindkét kapu előtt adódtak lehetőségek, aztán a Sepsi Kanyó második találatával ismét előnybe került. Az előnyt ezúttal sem tudta megtartani Mánya Szabolcs edzőjátékos csapata, a lehozot kapusos taktikára váltott hazaiak egy perccel a vége előtt egyenlítettek.

Döntetlennel ért véget tehát a találkozó, ez volt a Sepsi szezonbeli harmadik pontosztozkodása, pontszámban pedig utolérte, jobb gólkülönbségének köszönhetően pedig megelőzte a Luceafărul Buzău csapatát. Temesvár maradt az utolsóelőtti.

Az alapszkasz odavágóinak utolsó fordulója következik, a Sepsi-SIC vasárnap 16 órakor a Dévai West csapatát fogadja a Sepsi Arénában.

Teremlabdarúgó 1. Liga, alapszakasz, 6. forduló
Temesvári CFR–Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC 3–3 (2–2)
A Sepsi gólszerzői: Mathis, Kanyó 2.

Teremlabdarúgó 1. Liga, 2024–2025-ös szezon, alapszakasz, 6. forduló

Teremlabdarúgó 1. Liga, 2024–2025-ös szezon, alapszakasz

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

A félpályáról kapott gólt, képes volt visszavenni előnyét az FK Csíkszereda (videóval)

A sűrű köd ellenére végig izgalmas és helyzetekben gazdag mérkőzésen tartotta otthon a három pontot az FK Csíkszereda, amely a félpályáról kapott gólt az Unirea Slobozia ellen, de a hajrában sikerült visszavenni és végül megőrizni az előnyt.

Elnyelt két Sepsi-pontot a munténiai mocsár (videóval)

Sáros, felázott pálya, elpuskázott lehetőségek és öt percnyi rövidzárlat miatt engedett ki a kezéből biztosnak tűnő győzelmet és két pontot a Sepsi OSK Afumați-ban.

Székelyhon

Hármas ikrek születtek a csíkszeredai kórházban

Ritkaságnak számító örömhír ismétlődött meg egy éven belül a csíkszeredai kórházban: pénteken nem sokkal 8 óra után hármas ikreknek adott életet egy csíkszentkirályi édesanya.

`
Krónika

Bagossy a nyeregben: film a csíksomlyói csodáról

Minden eddigi fellépését túlszárnyaló koncertet tartott a nyáron a csíksomlyói nyeregben a gyergyószentmiklósi Bagossy Brothers Company. A Médiatár kisfilmje, a Bagossy a nyeregben megmutatja, hogyan épült fel ez a különleges est a háttérben.

Krónika

Elfogtak három román állampolgárt, akik egy magyarországi autópálya-pihenőben fosztogattak

Egy háromtagú román állampolgárságú bűnözői banda csaknem 4 millió forint értékű készpénzt és aranyat zsákmányolt az M5-ös autópálya Lajosmizsei pihenőjénél; a rablók külföldre menekültek, de amikor visszatértek Magyarországra, a rendőrök elfogták őket.

Főtér

A bosnyák szurkolók lecigányozták a román válogatottat, de nem véletlenül…

… jóformán neki se fogtak egy vasúti felüljárónak, máris összedőlt, elakadt a vonatközlekedés… akad olyan település Romániában, ahol folyóvíz nincs, de karácsonyi vásár naná, hogy van!

Ez is érdekelheti

Kimaradt az utolsó másodperces ziccer, a címvédő elvitte a pontokat Marosvásárhelyről

A Marosvásárhelyi VSK kedden este előbb jócskán elengedte, majd szinte utolérte a címvédő Galaci United együttesét a teremlabdarúgó 1. Ligában. A 8. forduló rangadóján sokba kerültek a védelmi hibák.

Mégsem lett 0–0 a végeredmény a Sepsi-SIC futsalmeccsén

Egy perc választotta el a a sepsiszentgyörgyi együttest a Dévai Autobergamo otthonában, hogy a teremlabdarúgásban alig előforduló gólnélküli döntetlennel zárja a bajnoki párharcot.

Rászámolt ellenfelére a VSK Székelyudvarhely

Kötelező feladat várt a VSK Székelyudvarhely futsalcsapatára, hiszen az 1. Ligában sereghajtó, még pontot sem szerzett Mausoleul Mărășești együttesét fogadta vasárnap a Rákóczi Centerben.

Újabb erődemonstráció, hibátlanul menetel a Gyergyóremetei Kereszthegy

Újabb magabiztos győzelmet aratott a Gyergyóremetei Kereszthegy a teremlabdarúgó 2. Ligában: a Hargita megyei együttes vasárnap hazai pályán 5–2-re múlta felül a Kolozsvári Clujana csapatát, ezzel továbbra is hibátlan mérleggel vezeti a bajnokságot.

A földön kell maradnia a Sepsi-SIC-nek, nagy volt a gallér az udvarhelyieknél

Megőrizte veretlenségét a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC a teremlabdarúgó 1. Liga alapszakaszának odavágója lejártával, miután idegenben nyerte meg a VSK Székelyudvarhely elleni székely rangadót. A párharc után a két együttes edző-játékosát kérdeztük.

A végére kifulladt a VSK Székelyudvarhely, tovább robog a Sepsi-SIC

Sokáig nyílt volt a harc a teremlabdarúgó 1. Liga két székelyföldi együttese között. A rangsor első helye volt a tét, megtartotta veretlenségét a háromszéki csapat az alapszakasz felénél.

Vágtak egy tízest, beérték az éllovast a marosvásárhelyi futsalosok

A várakozások szerint nagy különbséggel győzte le a sereghajtó Mausoleul Mărășești csapatát a Marosvásárhelyi VSK, amely pontszámban beérte az éllovast a teremlabdarúgó élvonalban.

Csak a csoportelsőség ér továbbjutást a hazai futsalbajnoknak

Hazai közönség előtt játszik a teremlabdarúgó Bajnokok Ligája alapkörében a Galaci United. A csoportküzdelmek végén csak az első helyezett jut tovább a következő szakaszba.

Hozta a kötelezőt, felzárkózott a Marosvásárhelyi VSK

Nem férhetett kétség a Marosvásárhelyi VSK teremlabdarúgócsapatának győzelméhez, hazai pályán felülmúlta a Luceafărul Buzăut, és előre lépett a ranglista harmadik helyére.

A VSK Székelyudvarhely fiatalos lendülete felőrölte a dévai öregfiú futsalcsapatot

Az első félidő derekáig volt szoros az állás, onnan a VSK Székelyudvarhely magához ragadta a kezdeményezést, teljesen megérdemelten nyert a Dévai West otthonában a teremlabdarúgó 1. Ligában.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!