Nem talált fogást a címvédőn az FK Székelyudvarhely

Józsa Csongor 2024. január 21., 18:53

A tavalyi idény két döntősének csatáját hozta a teremlabdarúgó 1. Liga tizennegyedik játéknapja. A Galaci United nem sok esélyt adott az FK Székelyudvarhelynek.

Akárcsak az odavágón, most is a Galaci United nyert Fotó: László Ildikó

Vasárnap délután a futsal élvonalnak alapszakaszának tizennegyedik játéknapján az FK Székelyudvarhely a veretlen Galaci United otthonában lépett pályára. Abban reménykedtek a vendégek, hogy a Déva VSK legyűrése után elkapja az aranyérmest is.

A Farkas – Iszlai, Mikló, Bálint és Hadnagy kezdősorral indított az FK, mezőnyben a második négyes a Kanyó, Boga, Tankó és Balázsi volt (játszott még: Küsmödi és Kedei).

A hazaiak irányítottak, mezőnyben többet volt náluk a játékszer, de igazi nagy gólszerzési lehetőséget nem tudtak összehozni. Jakab Zoltán tanítványai az ellentámadásokra rendezkedtek be, a 9. percben Bálint fülelt le egy átadást, egy védőt kicselezve a kapus mellett nem tudta eltekerni.

Válaszként Cojocaru tízről kilőtte a jobb felsőt (1–0).

Az FK hajtott, de nem igazán talált fogást, a címvédő gyorsabb, pontosabb futsalt mutatott. Egy ízben a felsőléc még megmentette a vendégeket, de a 15. percben megduplázta előnyét, kialakította a 2–0-as félidei eredményt ellenlábasa.

Fotó: László Ildikó

A pihenőt követően sem változott a játék képe, az United veszélyesebb volt. Bár, fenneb tolta sorait az udvarhelyi együttes, csak nagy nehézségek árán tudott eljutni a kapuig.

Egy szép összejáték után a volt FK-játékos, Sassé a 25. percben 3–0-ra módosította az állást.

Ezt követően átadta a kezdeményezést, a védekezésre összpontosított a házigazda. Jól zárta a területeket, az ezüstérmes pedig nagyon korán, már a 30. perctől kockáztatott, mezőnyjátékosra cserélte kapusát, így rohamozott.

A 33. percben Kanyó spiccelt hétről a jobb alsóba (3–1), nem sokára rá Küsmödi került ziccerbe, a kimozduló kapus feje felett ívelte át, de a labda kicsivel mellé ment.

A felzárkózásra nem volt lehetősége a székelyföldieknek, Cojocaru elcsípett egy átadást, az üres kapuba passzolt, a 35. percben visszaállította a háromgólos különbséget (4–1).

A 37. percben szintén egy hasonló helyzetnél Dudău találata végleg lezárta a bajnoki összecsapást.

A végeredményt Bálint gólja állította be, a Galaci United újból megmutatta, hogy jelenleg ő a legjobb csapat a teremlabdarúgó 1. Ligában.

Teremlabdarúgó 1. Liga, alapszakasz, 14. forduló:

Galaci United–Futsal Klub Székelyudvarhely 5–2 (2–0).
Gólszerzők: Ad. Cojocaru 2, Fl. Ignat, F. Sassé, A. Dudău, illetve Kanyó Szilárd, Bálint Andor.