Hirdetés

Nem látszott a fáradtság, fölényesen győzött Vásárhelyen a Sepsi-SIC

Magabiztos játékkal nyertek
Fotó: Facebook/Sepsi-SIC

Egy percig sem volt kérdéses a sepsiszentgyörgyi teremlabdarúgócsapat győzelme, amely magabiztosan gyűjtötte be a három pontot a sereghajtó Marosvásárhelyi VSK vendégeként az élvonalbeli bajnokság 9. fordulójának csütörtöki játéknapján.

Kevés idő állt a Sepsi-SIC rendelkezésére ahhoz, hogy felkészüljön erre a kiszállásra, hiszen kevesebb, mint két nappal korábban is pályára lépett, kedden hazai pályán hatalmas sikert ért, miután legyőzte az éllovas és addig veretlen Temesvári CFR-t.

A székelyföldi párharcban azonban nem látszott a fáradtság a háromszéki játékosokon, akik nagyon határozottan kezdtek, és már a 40. másodpercben betaláltak, szöglet után Mathis Mátyás lőtt a hálóba. Ezután több kisebb lehetőségük is volt a vásárhelyieknek, a Sepsi-SIC azonban irányítás alatt tartotta a játékot, Jakab a felső lécet találta el. Az előnyt viszont nem tudták megduplázni, ehelyett pedig a VSK kiegyenlített, Nagy Norbert beadására Chertes érkezett középen és lőtt a hálóba.

Hirdetés

A folytatásban a szentgyörgyiek uralták a játékot, Czintos pontos távoli lövésével pedig kevesebb, mint egy perccel később visszavették a vezetést. A következő támadásnál pedig Bende is eredményes volt, így gyorsan 3–1-re elhúzott a Sepsi-SIC.

Ezt követően is jóval veszélyesebbek voltak támadásban a vendégek, közelebb jártak az újabb gólhoz, két kapufát is lőttek. A szünet előtt nagy helyzetek adódtak a hazai játékosok előtt is, de nem voltak pontosak a befejezésnél, így a szünetig már nem változott az eredmény.

Hasonlóan kezdődött a második játékrész, mint az első, újra Mathis vette be a vásárhelyi kaput. Hamar visszazárkózhattak volna a házigazdák, de Papp akárcsak a szünet előtt, ismét több lövésnél is a helyén volt, a túloldalon pedig a szentgyörgyiek újabb kapufáig és ziccerig is jutottak.

Magabiztosan játszott a Sepsi-SIC, a 29. percben Mánya Szabolcs edző-játékos góljával tovább növelték a különbséget.

A hajrához közeledve a Sepsi-SIC átengedte a kezdeményezést, a VSK játékosai azonban tehetetlenek voltak a kapu előtt. Ráadásul, pontatlanok is voltak támadásban, a Sepsi-SIC ezt kihasználva két gyors gólt szerzett, Bende és Veress volt a befejező. A végére mindkét oldalon esett még egy találat, a VSK csapatkapitánya, Barbócz még szépíteni tudott, de az utolsó percben szöglet után Mánya kapásból beállította a végeredményt.

A Sepsi-SIC fölényesen 8–2-re győzött, ezzel pedig immár dobogó közelbe került. A visszavágó-sorozat első fordulójában a sepsiszentgyörgyi csapat vasárnap 12 órától a Mausoleul Mărăşeşti otthonában játszik, ahol folytathatja a menetelését.

Teremlabdarúgó 1. Liga, alapszakasz, 9. forduló:

Marosvásárhelyi VSK–Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC 2–8 (1–3).

Gólszerzők: Chertes (7.), Barbócz (38.), illetve Mathis (1., 21.), Czintos (8.), Bende (9., 36.), Mánya (29., 40.), Veress (37.).
VSK: Săbăduș – Ördögh, Nagy N., Barbócz, Chertes. Cserék: Incze – Palistán, Nicola, Láposi, Nagy T., Mireștean, Márton, Duca.
Sepsi-SIC: Papp – Mánya, Czintos, Mathis, Csog. Cserék: Dospinescu – Bende, Veress, Jakab, Gáll, Szőcs, Máté.

Teremlabdarúgó 1. Liga, 2023–24-es szezon, alapszakasz, 9. forduló

Teremlabdarúgó 1. Liga, alapszakasz

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Alaposan megkavarták 2027-től a divíziós hokivébék lebonyolítását

Fontos döntéseket hozott a Nemzetközi Jégkorong Szövetség (IIHF) zürichi éves kongresszusa, ahol nyilvánosságra hozták a 2027-es világbajnokságok helyszíneit és csoportbeosztásait, valamint jelentős versenyrendszer-reformot is elfogadtak.

Kétszer is egyenlített, szétlövésekkel jutott negyeddöntőbe a magyar válogatott

Harmadikként jutott tovább csoportjából, majd a nyolcaddöntőben nagyon nehéz kihívás várt a magyar minifutball-válogatottra a szlovákiak Európa-bajnokságon. Kétszer is hátrányba került a bosnyákok ellen, ám végül kiharcolta a továbbjutást.

Székelyhon

Több parkoló autónak ütközött egy ittas nő Csíkszeredában – fotók

Ittas állapotban ütközött több parkoló autóval, és egy kerítésnek is nekiment a csíkszeredai Fenyő és Nárcisz utcákban egy 33 éves nő szombatra virradóan Csíkszeredában – erősítette meg lapunknak a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.

`
Krónika

Kölcsönadna az államnak? Mutatjuk, hol dolgozik jobban a megtakarított pénz

Aki ma megtakarított pénzzel rendelkezik, könnyen szembesül a kérdéssel: bankban tartsa, állampapírba tegye, euróban őrizze, vagy hosszabb távú befektetésben gondolkodjon.

Krónika

Állami kitüntetést kapott a montreali olimpia hőse, Nadia Comăneci

Nicușor Dan szombaton a Románia Csillaga érdemrend nagykereszt fokozatával tüntette ki Nadia Comăneci egykori tornászt abból az alkalomból, hogy 50 évvel ezelőtt a sporttörténelemben elsőként kapott 10-es pontszámot a gyakorlatára a montreali olimpián.

Főtér

Demeter András kicsinálása – szempontok egy igen gyorsan levezényelt, virtuóz akcióhoz

Azt nem tudni, hogy a lemondott miniszter ellen kik tervelték ki és hajtották végre az akciót, elképzelhető, hogy ez soha nem is fog kiderülni.

Ez is érdekelheti

A végjátékban esett össze a Sepsi-SIC, megvédte címét a futsalbajnok

Sokáig úgy tűnt, hogy életben tartja bajnoki álmait a Sepsi-SIC, amely kétgólos előnyt dolgozott ki a teremlabdarúgó 1. Liga döntőjének harmadik mérkőzésén. Drámai hajrában fordított a Galaci United, és lezárta a párharcot.

Két vereség után hazai pályán javíthat a döntőben a Sepsi-SIC

Két mérkőzést már megnyert a Galaci United a futsal 1. Liga idei döntőjében, ám a Sepsi-SIC még bizonyíthat. A háromszéki együttes a következő összecsapást már hazai pályán játssza, és egy győzelem esetén újabb meccset rendezhetnek a Sepsi Arénában.

Semmi sem akart bemenni, már nincs hibázási lehetősége a Sepsi-SIC-nek

Egy nappal a futsal 1. Liga döntőjének első mérkőzése után ismét bátran játszott a Sepsi-SIC, amely több helyzetet is kidolgozott, azonban az ellenfél kapusa verhetetlen volt. A háromszéki gárda újra vereséget szenvedett és már nem hibázhat a fináléban.

Hosszabbításra késztette a címvédőt a Sepsi-SIC a futsaldöntő nyitányán

Hatalmasat küzdött a címvédő Galaci United otthonában a Sepsi-SIC a teremlabdarúgó 1. Liga döntőjének első mérkőzésén. Hosszabbításban dőlt el a csata, ahol a bajnok élesebb volt, így előnybe került az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharcban.

Mánya Szabolcs: „ha már idáig eljutottunk, meg akarjuk nyerni a bajnokságot”

Első bajnoki döntőjére készül a Sepsi-SIC, amely a negyedik székelyföldi futsalcsapat lehet, amely megnyeri a román élvonalat. Mánya Szabolcs edző-játékos szerint tisztában vannak az előttük álló feladat nehézségével, azonban optimistán várják a finálét.

Tizenegyet vágott, gólzáporos győzelemmel hangolt a döntőre a Sepsi-SIC

Lejátszották a futsal 1. Liga felsőházi rájátszásának utolsó mérkőzését is, így már csak a döntő maradt hátra. Szerda délután a háromszéki gárda magabiztos sikerrel győzte le a Dévai Autobergamót, és jó hangulatban várhatja a hétvégén rajtoló finálét.

Beütemezték a futsaldöntő párharcait, a címvédőnél indítja a Sepsi-SIC

Már ezen a héten nekivág a Galaci United és a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC, hogy eldöntse, kié lesz idén a futsal 1. Liga aranyérme.

Ismert a futsaldöntősök utáni helyezettek sora

A döntőt a Galaci United és a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC játssza, a bronzérmes a Dévai Autobergamo lett, az ötödik helyen pedig a VSK Székelyudvarhely zár. A hátralévő két mérkőzés már nem változtat a sorrenden.

A két legfontosabbat, a döntő meccseit veszítette el a Gyergyóremetei Kereszthegy

A teremlabdarúgó 2. Liga döntőjének visszavágóján a Gyergyóremetei Kereszthegy a Real Oltenia Craiova csapatát fogadta. A párharc első mérkőzését a craiovai együttes 3–1-re nyerte, és hazai pályán sem tudtak fordítani a remeteiek.

Nem tudott elbúcsúzni szurkolóitól az udvarhelyi futsalcsapat

Elmaradt a VSK Székelyudvarhely idénybeli utolsó futsalmérkőzése, mert a Mausoleul Mărășești nem utazott el a vasárnapra kiírt bajnokira. A csapat így zöld asztalnál nyeri meg a találkozót, és az alsóházi rájátszás élén zár.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!