Nem bírt egymással a vásárhelyi és a szentgyörgyi futsalcsapat

Horváth Bálint Ottó 2024. szeptember 01., 21:44 utolsó módosítás: 2024. szeptember 01., 21:47

Döntetlennel végződött a két székelyföldi együttes, a Marosvásárhelyi VSK és a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC összecsapása a teremlabdarúgó 1. Liga nyitófordulójában.

Nagyot küzdött a két székelyföldi csapat, ki kellett egyezzenek a döntetlennel Fotó: Haáz Vince

A vasárnap késő délutáni marosvásárhelyi mérkőzésen nagyrészt a hazaiak irányították a játékot, ennek ellenére az első félidőben a háromszékiek szerezték meg a vezetést, azonban a VSK-nak a szünetig sikerült az egyenlítés.

•  Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince

A térfélcserét követően a házigazdák hibáit kihasználva

a Sepsi-SIC ellentámadásból fordított és kétgólos előnyre tett szert.

A vásárhelyiek viszont nagyon jól reagáltak a hátrányra,

bejött a lehozott kapusos taktikájuk,

és öt perccel a vége előtt visszahozták döntetlenre az eredményt, de utána kihagyták a helyzeteiket és a győztes találatot már nem tudták belőni, így 3–3-mal zárult a székelyföldi csapatok csatája.

Mestermérleg:

Cosmin Gherman, a Marosvásárhelyi VSK vezetőedzője: „Egyértelműen mi irányítottuk az elejétől a végéig a meccset, de nagyon sokat rontottunk. Látványos mérkőzés volt, de nem mondhatom azt, hogy boldog vagyok, mert nem nyert az a csapat, amely jobb volt, megérdemeltük volna a győzelmet.

Mindenképpen pozitív, hogy visszajöttünk kétgólos hátrányból, ezért az öltözőben meg is dicsértem a játékosokat, jó volt a mentalitásuk és nem csüggedtek, amikor hátrányban játszottak”.

Mánya Szabolcs, a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC vezetőedzője: „Ahhoz képest, hogy az első félidőben is előnyben voltunk, majd a szünet utáni első öt percben vezettünk 3–1-re, rossz szájízzel vonultunk le a pályáról.

Az öt a négy elleni játékban sajnos fizikálisan elfogytunk, nem tudtuk elcsípni őket és újra betalálni, hanem kaptunk két gólt.

Sokkal közelebb álltunk a győzelemhez, megnyerhettük volna ezt a mérkőzést, de sajnos nem sikerült, emiatt szomorúak vagyunk”.