Jól kezdte az idényt a Maros megyei alakulat, az első játéknapon saját közönsége előtt 3–3-as döntetlent ért el a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC ellen, majd a Mausoleul Mărăşeşti otthonában 2–1-re diadalmaskodott.
Szombaton késő délután ismét hazai megmérettetés várt a csapatra, ezúttal az eddig egy sikert és egy vereséget elkönyvelő Luceafărul Buzău látogatott hozzájuk. Az első félidőben mindkét gárda felvállalta a saját játékstílusát, így látványos megmozdulásokból nem volt hiány, a szünethez érve pedig 6–3 állt az eredményjelzőn.
A fordulás után sem változott a helyzet, nyitva maradtak a gólcsapok és további tizenhárom találatot láthattak a nézők.
A végén a Marosvásárhelyi VSK örülhetett, amely 15–7-es győzelmet aratott és továbbra is veretlen az élvonalban, valamint az élbolyban foglal helyet.
Teremlabdarúgó 1. Liga, alapszakasz, 3. forduló:
Marosvásárhelyi VSK–Luceafărul Buzău 15–7 (6–3),
a hazaiak gólszerzői: Iszlai 4, Láposi 2, Butiurca 2, Todoran 2, Barbocz, Nicola, Küsmödi, Nistor és Pogăcean.
| 2024. 09. 14. 15:00 | Dévai West Dévai West | Futsal Klub Székelyudvarhely FK Székelyudvarhely | 4-9 |
| 2024. 09. 14. 18:00 | Marosvásárhelyi VSK Marosvásárhelyi VSK | Luceafărul Buzău Luceafărul | 15-7 |
| 2024. 09. 16. 18:00 | Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC Sepsi-SIC | Mausoleul Mărăşeşti Mărăşeşti | 4-4 |
| 2024. 09. 17. 17:45 | Temesvári CFR Temesvári CFR | Galaci United Galac | 0-5 |
#/# | CsapatCs | MérkőzésM | GyőzelemGy | DöntetlenD | VereségV | Gólk.Gk | PontP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Futsal Klub Székelyudvarhely FK Székelyudvarhely | 3 | 3 | 0 | 0 | 21-7 | 9 |
2 | Marosvásárhelyi VSK Marosvásárhelyi VSK | 3 | 2 | 1 | 0 | 20-11 | 7 |
3 | Dévai West Dévai West | 3 | 2 | 0 | 1 | 28-15 | 6 |
4 | Galaci United Galac | 3 | 2 | 0 | 1 | 17-6 | 6 |
5 | Luceafărul Buzău Luceafărul | 3 | 1 | 0 | 2 | 14-25 | 3 |
6 | Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC Sepsi-SIC | 3 | 0 | 2 | 1 | 8-15 | 2 |
7 | Mausoleul Mărăşeşti Mărăşeşti | 3 | 0 | 1 | 2 | 9-24 | 1 |
8 | Temesvári CFR Temesvári CFR | 3 | 0 | 0 | 3 | 5-19 | 0 |
Jelentős játékosmozgás zajlik az FK Csíkszeredánál: a klub bejelentette, hogy tizenegy labdarúgó távozik a keretből. A búcsúzók között több meghatározó futballista is szerepel.
Több mint két hónapja nincs csapata Valentin Suciunak, aki a meghiúsult szatmárnémeti lehetőségről és a jövőbeli terveiről beszélt. A sepsiszentgyörgyi szakember szerint egyre nehezebb új együttest találni, de készen áll arra, hogy ismét kispadra üljön.
Harmincezer lejt tartalmazó elvesztett övtáskát talált meg, majd tartott meg jogtalanul egy 37 éves férfi Sepsiszentgyörgyön. A rendőrök a pénz jelentős részét visszaszerezték, az ügyben lopás miatt folyik nyomozás.
Teljes zűrzavar közepette szállították el a Bihar megyében felszámolt illegális szociális létesítmények lakóit, közülük sok magyar rászoruló Olténiába került.
Nagyszabású razziát tartottak a nyomozók pénteken Arad, Bihar, Fehér, Kolozs és Szeben megyében az idei érettségi vizsgákkal kapcsolatos csalás gyanúja miatt. A főügyészség szerint kiszivárogtatták a vizsgatételeket.
Nem mindegy, hogy milyen kézben marad a hátrahagyott református örökség – Makkai Péter református lelkész, korábbi szociális államtitkár előadásán jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!