Kedden délután fontos párharcokat rendeztek a futsal élvonalban. A tizenhatodik fordulóban főképp az FK Székelyudvarhely–Temesvári CFR meccs kimenetele volt fontos, ezt 2–1-re utóbbiak nyerték.
Ezt követően szinte borítékolható azon négy együttes kiléte, amelyik a teremlabdarúgó 1. Liga felsőházi rájátszásában folytatja a küzdelmeket. Ettől az idénytől a bajnokság ezen szakasza új versenykiírást kapott, a csapatok magukkal viszik a megszerzett pontszámokat, egy oda-visszavágót, azaz hat fordulót játszanak egymással. Ezt követően az első kettő néz farkasszemet a bajnoki döntőben – kisdöntőt nem rendeznek, a harmadik kapja meg a bronzérmeket.
{K1}
Az új rendszer nem segíti a Futsal Klub Székelyudvarhely együttesét. A Jakab Zoltán által irányított gárda kedden délután az utolsó percben kapott góllal vereséget szenvedett a Temesvári CFR-től.
Ezzel a sikerrel bánságiak már biztosan az alapszakasz második helyén végeznek, ahogy a címvédő, a Galaci United sem veszítheti el az elsőt.
Amennyiben a hátralévő párharcokon érvényesül a papírforma, akkor a Galac 52 ponttal, a Temesvár 43-mal, a Dévai VSK 39-cel, míg az Udvarhely 37-tel érkezik a felsőházi rájátszásba.
Matematikailag nem megoldatlan feladat a Jakab Zoltán által felkészített FK Székelyudvarhelynek, hogy odajusson a play-off-ban a második helyre.
A pályán kivitelezni ezt már sokkal nehezebb.
Idén ugyanis az alapszakaszban mindkét találkozóját kikapta a Galaci Unitedtől és a Temesvári CFR-től is, míg a dévaiakkal idegenben döntetlent, otthon győzelmet könyvelt el.
A székelyföldiek trénere s úgy véli, innen már csoda lenne odaérni a fináléba: „Egyszerűen a Dévai West elleni nagy botlásunkat nem tudtuk kijavítani a szezon során. Azt a vereséget vittük magunkkal egész alapszakasz alatt. A Temesvár ellen kénytelenek voltunk a győzelemre játszani, aztán vereség lett ebből.
Nem állunk félre, megpróbálkozunk a lehetetlennel, de az is lehet, hogy ez az év egy nagy tanulómese lesz számunkra” – nyilatkozta a Székely Sportnak az FK edzője.
Az FK legközelebb február 19-én, hétfőn 18 órától a Marosvásárhelyi VSK otthonában vendégszerepel, majd március első hétvégéjén a Mărășești gárdáját fogadja a sportcsarnokban.
#/# | CsapatCs | MérkőzésM | GyőzelemGy | DöntetlenD | VereségV | Gólk.Gk | PontP |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Galaci United Galac | 16 | 15 | 1 | 0 | 124-28 | 46 |
2 | Temesvári CFR Temesvári CFR | 16 | 13 | 1 | 2 | 94-26 | 40 |
3 | Dévai CSM Dévai CSM | 16 | 10 | 3 | 3 | 85-33 | 33 |
4 | Futsal Klub Székelyudvarhely Udvarhely | 16 | 10 | 1 | 5 | 96-50 | 31 |
5 | Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC Sepsi-SIC | 16 | 9 | 1 | 6 | 86-56 | 28 |
6 | Mausoleul Mărăşeşti Mausoleul Mărăşeşti | 16 | 6 | 1 | 9 | 76-76 | 19 |
7 | Luceafărul Buzău Luceafărul | 16 | 5 | 0 | 11 | 74-113 | 15 |
8 | Marosvásárhelyi VSK Marosvásárhelyi VSK | 16 | 3 | 0 | 13 | 45-79 | 9 |
9 | Dévai West Dévai West | 16 | 3 | 0 | 13 | 54-129 | 9 |
10 | Simándi Sólymok Simándi Sólymok | 16 | 2 | 0 | 14 | 50-194 | 6 |
A szezon zárultával Nagy Attilával, a Román Jégkorong-szövetség elnökével a hazai hoki fejlődésében mérföldkőnek számító sepsiszentgyörgyi divízió 1/A-s világbajnokságról, az utánpótlás helyzetéről és a szövetség munkájáról beszélgettünk.
Kiválóan kezdte a labdarúgó 2. Liga osztályozóját a Székelyudvarhelyi FC, az elődöntő első mérkőzésén, szerdán délután háromgólos előnyre tett szert a CS Blejoi vendégeként, karnyújtásnyira került a finálétól.
Kamionnal ütközött egy autóbusz péntek délután a Iași megyei Lețcani településen. Tizennégy felnőttet és három kiskorút szállítottak kórházba.
Konstanca lehet az egyik első célpont egy, a NATO elleni orosz támadás esetén – vélekedik Ben Hodges nyugalmazott amerikai tábornok, a NATO európai erőinek korábbi főparancsnoka.
Több száz, eredetileg a független jelöltként induló bukaresti főpolgármesterre, Nicușor Danra leadott szavazatot írtak a szélsőjobboldal jelöltje, George Simion javára az egyik gyulafehérvári szavazókörben.
… közben az alkotmánybíróság leseperte az asztalról Simion úr óvását és bejelentette, Romániának van új elnöke… és Victor Ponta váratlanul előbújt egy kő alól, hogy megmondja, mi minden nem jó Romániában.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!