Megtörte a jeget, győzött a vásárhelyi futsalcsapat

Horváth Bálint Ottó 2024. január 16., 22:08 utolsó módosítás: 2024. január 16., 22:09

Az őszi szezonban mind a tizenkét mérkőzését elveszítette, az új évben viszont rögtön megszerezte az első győzelmét a Marosvásárhelyi VSK, az élvonalbeli teremlabdarúgó-bajnokság 13. fordulójában 10–7-re nyert a Luceafărul Buzău ellen.

Patrick Chertes két találata lélektanilag nagyon sokat számított. Korábbi felvétel Fotó: Haáz Vince

Látványos és fordulatos meccsen gyűjtötte be az első pontjait kedden este a hazai pályán játszó marosvásárhelyi csapat, amelynél sokat számított a nemrég igazolt két tapasztalt játékos érkezése.

A VSK már fél perc játék után megszerezte a vezetést az egyik új igazolás Tifán Tamás góljával. Talán túl korai volt ez a találat, mintha kicsit ráültek volna az eredményre a vásárhelyiek, az ellenfél pedig hamar fordított. Az egyenlítés viszont gyorsan összejött, ismét Tifán volt eredményes. Hátul azonban figyelmetlenek voltak, így a vendégek újra vezetéshez jutottak. Az első félidő végén Ördögh Attila góljával újra döntetlen volt az állás, a szünet előtt pedig a hatalmas tapasztalattal rendelkező Al-Ioani talált be, ezzel a hazaiak 4–3-as előnnyel vonultak az öltözőbe.

A második játékrészben a vásárhelyiek erőnlétileg jobban álltak, mint a buzăuiak, uralták a játékot, Patrick Chertes nullás szögből két találatot is szerzett, demoralizálva az ellenfelet. Ezután gyors gólváltás következett, majd a VSK 9–4-re elhúzott, ezzel eldöntötte a három pont sorsát. A végén a legfiatalabb játékosoknak is lehetőséget adott Cosmin Gherman vezetőedző, a Luceafărul pedig büntetőrúgások után három gólt is lőtt, az utolsó szó azonban a házigazdáké volt, akik 10–7-re győztek.

A szezon első felében elszenvedett sorozatos vereségek után az újonc Marosvásárhelyi VSK megszerezte az első győzelmét az élvonalban, ezzel elhagyta az utolsó helyet, és a következő fordulóban idegenben a Dévai West ellen folytathatja a felzárkózást.

Teremlabdarúgó 1. Liga, alapszakasz, 13. forduló:
Marosvásárhelyi VSK–Luceafărul Buzău 10–7 (4–3).
Gólszerzők: Tifán (1., 8., 27.), Ördögh (15.), Al-Ioani (19., 37.), Chertes (28., 29.), Nagy T. (35.), Pogăcean (40.), illetve Burciu (4., 38.), Mielusoiu (6., 9., 35., 39., 40.).