Ezen a héten gyűlt össze, a hétvégén pedig két felkészülési összecsapást játszik a Kacsó Endre és Mánya Szabolcs által irányított romániai futsalválogatott.
Az albán csapat lesz az ellenlábasuk, amely a 80. a világranglistán – a romániai ezen a 24. helyet foglalja el –, a nemrég zárult vb-selejtezőben a harmadik pozíciót szerezte meg csoportjában a svédek és az osztrákok után, Andorrát előzte meg.
A futsal 1. Liga nagyjából egy hónapos vakációra ment, az elmúlt héten játszották a Román Kupa négyesdöntőjét, most pedig a válogatott akció miatt nem rendeznek mérkőzéseket. Legközelebb jövő hétvégén lépnek pályára újból az együttesek.
A Kacsó-Mánya páros ezúttal is több székelyföldi kluboktól hívott meg teremlabdarúgókat, az FK Székelyudvarhelytől hárman vannak a keretben, míg a Sepsi-SIC-től és a Marosvásárhelyi VSK-tól egy-egy sportoló ölti magára a nemzeti mezt.
A román–albán párosmeccset hétvégén április 13-án és 14-én, szombaton és vasárnap egyaránt 18 órától játsszák Chiajnán. A mérkőzéseket a tervek szerint élőben közvetíti a FRF TV.
Furcsa helyzet állt elő a két székelyföldi jégkorongcsapat kedd esti párharcát megelőzően: a Csíkszeredai Sportklub törzsszurkolói jóval kevesebb belépőhöz jutottak, sokan lemaradnak a Gyergyói Hoki Klub elleni rangadóról.
Kijelölték a romániai U20-as jégkorong-válogatott világbajnoki keretét, amely a januárban Bukarestben rendezendő Divízió 2/A jelű vébén szerepel. A tornán sem a Csíkszeredai Sportklub, sem a Csíkszeredai ISK nem lesz képviselve.
Újabb tűzeset történt Kászonjakabfalván: az elmúlt éjszaka leégett a plébánia csűrje. Mindössze tíz nappal korábban, ugyanitt, a templom közvetlen közelében egy fatároló semmisült meg. Két hónapon belül ez már a harmadik, helyi egyházat érintő eset.
Csupán négy párt jutna be a parlamentbe, ha most vasárnap tartanák a választásokat – derül ki egy friss közvélemény-kutatásból.
A Kolozsvári Waldorf Líceum aligazgatónőjének menesztése nyomán az elmúlt napokban egymásnak feszültek intézményi álláspontok, jogértelmezések és közösségi reakciók.
Négyszáz darab csempésztojással bukott le egy román kamionos Olaszországban. Fejbe vertek egy férfit Bánffyhunyadon, mert nem tudta a karácsonyi ének szövegét.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!