Megnehezítették a bajnoki aspiráns feladatát a vásárhelyi futsalosok

Horváth Bálint Ottó 2023. november 05., 21:05 utolsó módosítás: 2023. november 05., 23:20

Újabb vereséget szenvedett a teremlabdarúgó 1. Ligában az újonc Marosvásárhelyi VSK, de komoly küzdelemre késztette a bajnokság megnyerésére esélyes Dévai CSM együttesét.

Nem jött össze a bravúros pontszerzés a fiatal marosvásárhelyi csapatnak Fotó: Haáz Vince

Az élvonalbeli bajnokság 7. fordulójának vasárnapi játéknapján a pont nélkül sereghajtó vásárhelyiek a mérkőzés előtt még negyedik helyen álló, és ütőképes kerettel rendelkező dévai gárdát fogadták.

A Marosvásárhelyi VSK fiatal játékosai megnehezítették a vendégek feladatát, akik az első félidőt követően egy góllal vezettek, ezt az elején a román válogatott honosított brazilja, Savio Valadares szerezte. A bravúros pontszerzés viszont nem jött össze a házigazdáknak, mert bár a szünet után küzdöttek az egyenlítésért, de betalálni ismét csak Dévának sikerült, ezúttal kétszer voltak eredményesek, így végül 3–0-ra győztek.

A marosvásárhelyi csapat legközelebb november 10-én, pénteken 19 órától játszik, amikor újra egy kemény ellenféllel, az ezüstérmes Futsal Klub Székelyudvarhellyel találkozik idegenben.