Meghajolt az ezüstérmes is az FK Székelyudvarhely előtt

Józsa Csongor 2024. szeptember 08., 20:36

Egy hét leforgása alatt a tavalyi teremlabdarúgó 1. Liga két döntőse érkezett Székelyföldre. A címvédő után a Temesvári CFR az előnyt megszerezte, aztán csak a védekezéssel volt elfoglalva.

Bálint Andor duplázott, az FK Székelyudvarhely behúzta a második meccsét is •  Fotó: László Ildikó
Bálint Andor duplázott, az FK Székelyudvarhely behúzta a második meccsét is Fotó: László Ildikó

A bajnok után az ezüstérmest látta vendégül vasárnap késő délután a városi sportcsarnokban az FK Székelyudvarhely a teremlabdarúgó 1. Liga második fordulójában. A Galaci Unitedet pár nappal ezelőtt legyőzték, az előjelek szerint ezúttal valamelyest könnyebb párharcra készülhettek, a Temesvári CFR alaposan átalakult a nyáron, az alapemberekből ketten maradtak, őket fiatalokkal próbálják helyettesíteni, illetve egyetlen idegenlégióst neveztek.

A Toniță – Bálint, Miklós, Dudău, Hadnagy kezdősort a Kedei, Kerestély, Tankó, Boga négyes váltotta mezőnyben. A hazaiak ragadták meg a kezdeményezést, irányították a mérkőzést,

mégis ellenfelük az első támadását követően betalált, a frissen igazolt, a héten érkezett brazil Passoli révén.

•  Fotó: László Ildikó
Fotó: László Ildikó

Ez nem zökkentette ki a Florin Ignat által irányított együttest, mentek előre, de nem tudtak túljárni a veterán, 46 éves Vlad Iancu eszén. Egészen a 10. percig, ekkor Hadnagy fordult le védőjéről, ballal hétről a bal alsóba helyezte (1–1).

Egymás után maradtak ki a nagyobbnál nagyobb FK-helyzetek, a 14. percben pedig kigyűlt a csapathibájuk – többnyire egyszerű szabálytalanságokkal hozták össze.

Egy szöglet után vették át a vezetést, Miklós ívelte Bálintnak, kilencről kapásból kilőtte a bal felsőt.

Pár pillanatra rá duplázott, ezúttal akcióból valamivel közelebbről, az oldalvonaltól zúdította a léc alá a játékszert, kialakítva az első játékrészbeli 3–1-es állást.

Alig telt el pár másodperc a második félidőből, Hadnagy is megszerezte második találatát, közelről bepöccintette Bálint remek passzát.

Csak egy csapat, az FK volt a pályán, a CFR megelégedett azzal, hogy beállt védekezni.

A 33. percben a székelyudvarhelyiek második sora is feliratkozott a góllövőlistára, Boga volt eredményes az akkor már az ifi temesvári második számú kapussal szemben. Ezt követően szavazott bizalmat az edző a fiatal cserejátékosoknak: Tompeának, Péternek, Kisnek és Popovicsnak.

A végjátékban ők voltak pályán, Péter találata állította be a 7–1-es végeredményt.

Imponáló különbséggel megnyerte meg második bajnoki mérkőzését is ebben a kiírásban a Futsal Klub Székelyudvarhely, sokkal jobban mutatott a tavalyi ezüstérmesnél.

Ami a két eddigi hivatalos összecsapásból leszűrhető: sok helyzet kimaradt (rengeteg a Temesvár ellen), jobbára két sort forgatott a vezetőedzőjük (csak a végjátékban adott perceket a fiataloknak), illetve gyorsan kigyűlt a csapathiba a legelején – igaz, hogy az ellenfelek egyszer sem végezhettek el kisbüntetőt.

Teremlabdarúgó 1. Liga, 2. forduló:

Futsal Klub Székelyudvarhely–Temesvári CFR 7–1 (3–1).

Gólszerzők: Hadnagy István (10., 21.), Bálint Andor (17., 18.), Boga Bence (33.), Kedei Barna (34.), Péter Miklós (37.), illetve Ricardo Passoli (2.).