Mathis játékára nem volt ellenszer, megvan a Sepsi-SIC első győzelme

Sebestyén Ervin 2024. szeptember 30., 21:03

Megszületett a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC első sikere a teremlabdarúgó 1. Liga idei kiírásában, miután hétfőn este a negyedik játéknapon gólzáporos összecsapáson megverte a Luceafarul Buzău együttesét.

Fotó: Haáz Vince

A háromszéki alakulat az első játéknapon 3–3-as döntetlent ért el a Marosvásárhelyi VSK ellen, majd 8–1-es vereséget szenvedett el a Galaci United otthonában. A harmadik fordulóban, a szezon első hazai megmérettetésén sem tudott diadalmaskodni, a Mausoleul Mărăşeşti elcsent egy pontot Sepsiszentgyörgyről (4–4).

A Luceafarul Buzău rendkívül magabiztosan kezdte az összecsapást a zöld-fehérek ellen, akik igyekeztek ellenlábasukra erőltetni az akaratukat és játékstílusukat. Már a második percben előnybe kerültek a vendégek, Veress Botond lövése kijött a kapusról, amit kegyetlenül bevágott Mathis.

Negyedórával később egy szögletvariáció után Kanyó került ziccerbe, aki nem hibázott és megduplázta a Sepsi-SIC előnyét (0–2).

Mindössze két perc volt szünetig, de hiába a kétgólos különbség, pár másodperc alatt ledolgozta hátrányát a Luceafarul Buzău.

A fordulás után mindkét csapat maradt az előre eltervezett taktikánál, ami újabb találatokat eredményezett. A hazai alakulat kétszer is vezetett, előbb 3–2-re majd 4–3-ra, de a háromszékieknek rendre volt válaszuk a bekapott gólra. A hajrában megrázta magát a Sepsi-SIC és eldöntötte a három pont sorsát Veres és Kanyó góljainak köszönhetően.

Ez volt a sepsiszentgyörgyiek első győzelme a szezonban, legközelebb október 7-én lesz meccsük, amikor hazai pályán fogadják az FK Székelyudvarhely együttesét.