Két napig Marosvásárhelyre összpontosít a teremlabdarúgó-szeretők tábora, április 23–24. között a helyi sportcsarnokban játsszák a futsal Román Kupa idei kiírásának négyes döntőjét.
Szerdán a két elődöntőt rendezik, a sorshúzásnál elkerülte egymást a végső győzelemre esélyes két székelyföldi gárda: 16 órától FK Székelyudvarhely–Mausoleul Mărășești, aztán 19 órától Luceafărul Buzău–Marosvásárhelyi VSK párharcok lesznek.
A két győztes csütörtökön 17 óra 30 perctől néz farkasszemet a döntőben.
Amennyiben érvényesül a papírforma, akkor Marosvásárhely–Székelyudvarhely összecsapás lesz a fináléban. Előbbiek először kerültek be a Final 4-ba, míg az FK-nak már van egy kupagyőzelme.
2004-től rendezik meg a futsal szakágban a Román Kupát, marosvásárhelyi együttes, az azóta megszűnt City`us zsinórban hétszer hódította el a serleget.
A listán találunk olyan klubokat, amelyek már azóta a feledésbe merültek, rég nem szerepelnek a körforgásban. Ahogy városokat is, ahol már nincs teremlabdarúgás.
Székelyudvarhely négyszer játszott döntőt, kétszer Sport Klub néven – ezeket elveszítette –, kétszer pedig FK néven. 2020-ban sikerült elhódítania a trófeát, akkor a Csíkszeredában rendezett döntőben a Dévai Autobergamót 10–5-re verte.
7 kupagyőzelem, 8 döntő
Marosvásárhelyi City`us (2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014).
5 kupagyőzelem, 10 döntő
Dévai Autobergamo/CIP/VSK (2007, 2015, 2016, 2023, 2024).
2 kupagyőzelem, 2 döntő
Temesvári Informatica (2017, 2018).
1 kupagyőzelem
Galaci United (6 döntő, 2022),
FK/SK Székelyudvarhely (4 döntő, 2020),
FC Craiova (2 döntő, 2006),
Csíkszeredai Imperial Wet (1 döntő, 2021),
Dunărea Călărași (1 döntő, 2019),
Bukaresti MGA (1 döntő, 2005),
Bukaresti Bodu FC (1 döntő, 2004).
Pocsék első félidőt követően kétgólos hátrányba került a Sepsi OSK a Nagyváradi Bihar FC otthonában. A szünet után összekapta magát a háromszéki csapat, de a ráadásban jött a hidegzuhany a labdarúgó 2. Liga rájátszásának összecsapásán.
Nehéz időszakon van túl az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK – legalábbis, ha a román sportmédiában megjelent cikkeket nézzük. Több portál is foglalkozott a magyarországi választások rájuk vonatkozó következményeivel. Mi tisztáztunk sok kérdést.
Segítségét kért egy nő csütörtök este a 112-n a békási vidéki rendőrőrstől, miután fenyegetve érezte magát, férjét és lányát 37 éves vejétől, amennyiben annak felesége és három gyermeke nem tér vissza közös otthonukba.
A jelentős árcsökkenések nyomán felgyorsult keresletnövekedés következtében egyes töltőállomásokon átmenetileg üzemanyaghiány léphet fel – közölte hivatalosan az OMV Petrom.
A Maros megyei rendőrök csütörtökön 23 házkutatást tartottak Nyárádremete és Makfalva községben, valamint Szovátán egy erdészeti bűncselekményeket vizsgáló büntetőügyben.
Földbe állhat a PSD, erre pedig ők is most jönnek rá. Történelmi időket élünk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!