Ezen a héten a Futsal Klub Székelyudvarhely bekapcsolódott a város területén nem rég elindított Lábbusz programba. Ennek lényege, hogy több helyszínről a diákokat elkísérik az adott iskolába.
Ahogy a teremlabdarúgó együttes közösségi oldalán megfogalmazta: „Ez remek alkalom volt a közösségi élményekre, az új kapcsolatok kialakítására, illetve az iskolások így testközelből megismerhették a sportembereket”.
A sportolók ezt követően már az edzésre igyekeztek, hiszen a téli szünetet követően ezen a hétvégén folytatódik a futsal élvonal. Eddig egy oda-visszavágót tudott le a mezőny, most pedig még egy kört, azaz hét fordulót játszanak le.
Az FK Udvarhely összecsapása január 18-án, kedden 18 órától lesz, a városi sportcsarnokban a Luceafărul Buzău együttesét fogadják.
| 2022. 01. 15. 12:00 | Galaci United Galac | Kolozsvári Clujana Clujana | 12-1 |
| 2022. 01. 15. 17:00 | Temesvári CFR Temesvári CFR | Sportul Ciorăști Sportul Ciorăști | 4-2 |
| 2022. 01. 18. 18:00 | Futsal Klub Székelyudvarhely Udvarhely | Luceafărul Buzău Luceafărul | 6-5 |
#/# | CsapatCs | MérkőzésM | GyőzelemGy | DöntetlenD | VereségV | Gólk.Gk | PontP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Dévai Autobergamo Déva | 12 | 10 | 1 | 1 | 85-32 | 31 |
2 | Galaci United Galac | 13 | 9 | 1 | 3 | 78-28 | 28 |
3 | Futsal Klub Székelyudvarhely Udvarhely | 13 | 9 | 0 | 4 | 63-45 | 27 |
4 | Temesvári CFR Temesvári CFR | 13 | 8 | 0 | 5 | 58-35 | 24 |
5 | Sportul Ciorăști Sportul Ciorăști | 13 | 4 | 0 | 9 | 43-61 | 12 |
6 | Luceafărul Buzău Luceafărul | 13 | 3 | 0 | 10 | 53-69 | 9 |
7 | Kolozsvári Clujana Clujana | 13 | 1 | 0 | 12 | 25-135 | 3 |
Telt ház, fúvószenekar és kiváló hangulat fogadta a bajnoki döntőnek beillő rangadót vasárnap kora este Csíkszentsimonban. A hazaiak 4–0-ra legyőzték az Agyagfalvi Lendületet, és megnyerték a labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportjának bajnoki címét.
A feleknek nem sikerült megállapodniuk, az FK Csíkszereda nem bólintott rá az FCSB által tett ajánlatért Anderson Cearáért. Úgy tűnik, a fővárosiak visszalépnek az üzlettől.
Bár eredetileg csikót próbált elejteni egy agresszív székelyvarsági medve, később rátámadt és megkergette a vasárnap esti riasztásra kiérkező hatóságokat. Kénytelenek voltak ártalmatlanítani a nagyvadat.
Egy 34 éves férfi életét vesztette szombat reggel, miután a hatóságok szerint medvetámadás érte a Szeben megyei Prod település közelében – közölte a Szeben Megyei Katasztrófavédelmi Felügyelőség (ISU).
Egy kemping közelében történt az a medvetámadás, amelynek nyomán életét vesztette egy férfi szombaton Szeben megyében. A település polgármestere és egy liberális parlamenti képviselő a medvepopuláció szabályozását sürgeti a tragédia nyomán.
A mítosztalanított román–magyar közös történelem nem széles körű fogyasztásra alkalmas termék, de az MCC-történészkerekasztal előadói egyelőre optimisták.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!