Kettővel nyertek a szlovákok, csak a győzelem ér Eb-kijutást a romániai futsalválogatottnak

Székely Sport 2022. március 17., 22:10 utolsó módosítás: 2022. március 17., 22:52

A szlovák válogatott 4–2-re nyert Georgia ellen csütörtökön este az U19-es teremlabdarúgó Európa-bajnokság selejtezőjének marosvásárhelyi tornáján.

A szlovákoknak a döntetlen is elég a romániai válogatott ellen Fotó: Facebook/Futsal Romania

Sokáig nem tudtak betalálni a felek, aztán az első félidő végén a grúzok előnybe kerültek. A szünet után hamar folytatódott a gólgyártás, a szlovák csapat kevesebb, mint három perc alatt háromszor volt eredményes. A 32. percben Georgia felzárkózott, a végén azonban a szlovákok negyedik találatukkal lezárták a párharcot.

A torna szerdai nyitómérkőzésén a házigazda romániai együttes két székelyföldi játékos találatával, illetve egy öngólnak köszönhetően 3–2-re verte a grúzokat, így gyengébb gólkülönbsége miatt pénteken 18 óra 30 perctől Szlovákia ellen csak győzelemmel juthat ki az idei spanyolországi kontinenstornára.