Két meccsre való helyzetet hagyott ki az FK Udvarhely

Józsa Csongor 2021. november 23., 21:17 utolsó módosítás: 2021. november 23., 21:18

Nagyon nehezen érvényesítette a papírformát a székelyudvarhelyi teremlabdarúgó együttes. Hadilábon álltak a gólszerzéssel, ellenfele pedig megérezte a vérszagot.

A diadalt megszerezték, ez az egyetlen pozitívum Fotó: Beliczay László

Kedden délután az FK Székelyudvarhely és a Luceafărul Buzău összecsapása zárta a teremlabdarúgó 1. Liga tizedik játéknapját. A városi sportcsarnokban a hazaiak a Grigoraș – Kanyó, Tankó, Miklós, Kerestély kezdősorral indították a rohamokat, mezőnyben a Szécsi, Balázsi, Bálint, Kedei négyes váltotta őket (pályára lépett még: Gálfi).

Kerestély és Szécsi lökete a kapufát érintve hagyta el a játékteret, majd Bálint előtt zárt a kapus. Az első tíz perc csak az udvarhelyiekről szólt, több lehetőséget kidolgoztak, de ezek rendre kimaradtak.

A 11. percben tört meg a jég, Kerestély két védőt is kicselezett, a bal alsóba lőtt (1–0).

Nem adta lennebb az FK, tovább építette támadásait, igaz, hogy a vendégek hálóőre bravúrt-bravúrra halmozott. A 17. minutumban is nagyot védett Szécsi bombájánál, a kipattanót viszont Kedei közelről bepofozta (2–0).

Fotó: Beliczay László

Szinte a semmiből szépített a Luceafărul – az egész első játékrészben csak párszor lépte át a félpályát –, egy támadás végén közelről vette be a hazaiak kapuját, így az eredményjelzőn 2–1 állt a szünetben.

A második felvonásban sem változott a játék képe: a Jakab Zoltán által irányított együttes alakított ki temérdek szituációt, valahogy a labda nem akart a gólvonalon túlra kerülni.

Olyannyira nem, hogy Kedei az üres kapuba sem tudta bepasszolni négy méterről...

Ahogy pedig az lenni szokott, a kimaradt helyzetek megbosszulták önmagukat, a 26. percben kiegyenlített a vendégcsapat: egy ellentámadást hibátlanul vittek végig (2–2).

Egy minutumra rá kigyűlt a Buzău csapathibája, majd a 32. percben kisbüntetőt végezhetett el az FK, Szécsi a bal alsóba zúdította (3–2).

Grigoraș két nagy védése kellett, hogy ne legyen újból egyenlő, az ellenlábas megérezte, hogy van keresnivalója a két találkozóra is elegendő helyzetet elpuskázó székelyföldiekkel szemben.

Két ízben is lezárhatták volna a mérkőzést a hazaiak, az utolsó lövések rendre célt tévesztettek ezen a napon. Azért a győzelem meglett, ez pedig most mindennél fontosabb volt, felkúszott a rangsor második helyére az FK Székelyudvarhely.

Teremlabdarúgó 1. Liga alapszakasz, 10. forduló:

Futsal Klub Székelyudvarhely–Luceafărul Buzău 3–2 (2–1).
Gólszerzők: Kerestély József (11.), Kedei Barna (17.), Szécsi Barna (32.), illetve Bogdan Neculescu (19.), Gabriel Bobe (26.).