Kapusával támadt a vásárhelyi futsalcsapat, hajszálon múlott a pontszerzés

Horváth Bálint Ottó 2023. október 16., 19:05

Eggyel több kapufát lőttek, mint gólt Bodzavásáron a Marosvásárhelyi VSK teremlabdarúgói, akik végül 5–4-re alulmaradtak a Luceafărul vendégeként, így tovább kell várni arra, hogy megszerezzék első pontjukat az élvonalban.

A hajrában közel voltak ahhoz, hogy ledolgozzák hátrányukat a vásárhelyiek. Korábbi felvétel Fotó: Haáz Vince

Két pont nélküli csapat találkozott hétfőn délután az 1. Liga negyedik fordulójának utolsó mérkőzésén, amelyen a jóval tapasztaltabb kerettel rendelkező buzăui együttes a szinte kizárólag fiatal játékosokból álló vásárhelyieket fogadta.

Bár a hazaiak birtokolták többet a labdát és kisebb mezőnyfölényben játszottak, az első percekben a nagy helyzeteket a vásárhelyiek hagyták ki, a befejezések rendre pontatlanok voltak. Aztán a tapasztalt kapusnak, Mihai Tătarnak is akadt védeni valója a vendég kapuban, de a VSK a 9. percben újra közelebb volt a gólhoz, a csapatkapitány Barbócz Norbert szabadrúgása a felső lécről a gólvonal elé pattant.

Az első félidő közepén túl a Luceafărul próbálkozásai eredményre vezettek, Poterașu szerzett vezetést (1–0). Rögtön ezután újabb kapufával válaszoltak a vásárhelyiek, Palistán Róbert is a felső lécet lőtte telibe. Két perccel később a bodzavásáriak is lőttek egy kapufát, majd kigyűlt a VSK hatodik szabálytalansága, a megítélt kisbüntetőből a házigazda Bobe góljával megduplázta az előnyét (2–0). Alig egy perccel később pedig nem zárt össze időre a vendégek védelme, így újabb gólt kaptak (3–0).

A szünet előtt kapusukkal támadtak a VSK játékosai, de eredménytelenek maradtak, így a pihenő ideje alatt háromgólos hazai vezetést mutatott az eredményjelző.

Térfélcsere után tovább erőltették támadásaikat a vásárhelyiek, a kapusuk révén újra a kapufa akadályozta meg őket a gólszerzésben, azonban a 24. percben sikerült a szépítés, Nagy Norbert talált be a hálóba (3–1). Ezután folyamatos nyomás alatt tartották a hazai kaput, de nem tudtak még közelebb férkőzni, ráadásul labdát veszítettek, a fiatal Dumitrovici pedig az üres kapuba emelt, így visszaállt a háromgólos különbség (4–1). Három perccel később viszont újra csökkenteni tudta lemaradását Cosmin Gherman vezetőedző együttese, átjátszották a védelmet és Butiurcă közelről lőtt a kapuba (4–2), de sokáig nem örülhettek.

Ugyan nem volt durva mérkőzés, de az első játékrészhez képest a másodikban még több szabálytalanságot követtek el a csapatok.

Tízmétereshez jutottak a hazaiak, ezt Tătar kivédte, majd egy ziccert is, de nem sokkal később újra hibáztak a középpályán a vendégek, a fiatal Dumitrovici vezette kapura a labdát, és belőtte a mesterhármast jelentő találatát (5–2).

Ezt követően Barbócz, akárcsak a találkozó elején, ismét a kapufát találta el, a túloldalon pedig a Luceafărul végleg eldönthette volna a meccset, de kimaradtak a lehetőségei, köztük egy újabb kisbüntető is.

Ezek pedig majdnem megbosszulták magukat, az utolsó két és fél percben ugyanis előbb Mireștean volt szemfüles a kapu előtt és góljával újra felzárkózott a VSK (5–3), majd Tătar értékesített tízméteresével egy gólra csökkentette hátrányát (5–4) a vásárhelyi csapat. Másodpercekkel később pedig ismét szabálytalankodtak a hazaiak, így

a vásárhelyi kapus újabb kisbüntetőt végezhetett el, ezúttal azonban a kapufa (ami már az ötödik volt vendég oldalon) az útját állta, a végéig pedig már nem sikerült belőni az egyenlítő találatot.

A négy mérkőzés után továbbra is nulla pontos VSK legközelebb jövő hétfőn 18 órától hazai pályán tehet újabb próbát a pontszerzésre, amikor a Dévai Westet látja vendégül.

Teremlabdarúgó 1. Liga, alapszakasz, 4. forduló:

Luceafărul Buzău–Marosvásárhelyi VSK 5–4 (3–0).

Gólszerzők: Poterașu (12.), Bobe (16., kisbüntetőből), Dumitrovici (17., 28., 34.), illetve Nagy N. (24.), Butiurcă (31.), Mireștean (38.), Tătar (39., kisbüntetőből).
VSK: Tătar – Nagy N., Barbócz, Chertes, Palistán. Cserék: Săbăduș – Varga, Láposi, Ghila, Nicola, Ördögh, Butiurcă, Mireștean.