Hirdetés

Jól tartotta magát Déván a Vásárhelyi VSK, de a pontszerzés nem jött össze

Kihagyták a lehetőségeiket a VSK játékosai. Korábbi felvétel
Fotó: Haáz Vince

Nem tudott meglepetést okozni a Dévai CSM otthonában a Marosvásárhelyi VSK, ahol öt góllal maradt alul a teremlabdarúgó 1. Liga 16. fordulójának keddi játéknapján.

Sorozatban három bajnoki győzelmet követően nehéz feladat várt a fiatal marosvásárhelyi csapatra, amely a negyedik helyezett és a bajnoki címre esélyes gárdával szemben kellett helytálljon.

A mérkőzés elejétől bátran játszottak a vásárhelyiek, akiknek meg is voltak a helyzeteik, ám nem sikerült betalálniuk. A házigazda viszont pontosabb volt a kapu előtt, és a szünetre kétgólos előnyre tett szert.

A folytatásban szintén kihagyta a lehetőségeit a VSK, de sikerült szorosan tartania az eredményt. A végéhez közeledve azonban a dévai együttes nem kegyelmezett, háromszor is betalált, és végül fölényesen nyert.

„Hittünk az esélyeinkben, de pragmatikusabbak kellett volna lennünk a befejezéseknél, és nem érdemeltük meg az 5–0-s vereséget. A végéig jól tartottuk magunkat, összesítésben azonban a jobb csapat győzött. Nem hasonlítható össze egymással a két együttes, mivel teljesen más célkitűzéseink vannak. Remélem, hogy a következő fordulóban Udvarhely ellen hazai pályán szép mérkőzést játszunk” – nyilatkozta a mérkőzés után Cosmin Gherman, a Marosvásárhelyi VSK vezetőedzője.

Az alapszakasz utolsó előtti fordulójában a nyolcadik helyen álló vásárhelyiek február 19-én, hétfőn 18 órától fogadják a negyedik pozícióba lecsúszott FK Székelyudvarhelyt.

Teremlabdarúgó 1. Liga, alapszakasz, 16. forduló:
Dévai CSM–Marosvásárhelyi VSK 5–0 (2–0).

Teremlabdarúgó 1. Liga, 2023–24-es szezon, alapszakasz, 16. forduló

Teremlabdarúgó 1. Liga, alapszakasz

#/#
CsapatCs
MérkőzésM
GyőzelemGy
DöntetlenD
VereségV
Gólk.Gk
PontP
1
Galaci United Galac
16
15
1
0
124-28
46
2
Temesvári CFR Temesvári CFR
16
13
1
2
94-26
40
3
Dévai CSM Dévai CSM
16
10
3
3
85-33
33
4
Futsal Klub Székelyudvarhely Udvarhely
16
10
1
5
96-50
31
5
Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC Sepsi-SIC
16
9
1
6
86-56
28
6
Mausoleul Mărăşeşti Mausoleul Mărăşeşti
16
6
1
9
76-76
19
7
Luceafărul Buzău Luceafărul
16
5
0
11
74-113
15
8
Marosvásárhelyi VSK Marosvásárhelyi VSK
16
3
0
13
45-79
9
9
Dévai West Dévai West
16
3
0
13
54-129
9
10
Simándi Sólymok Simándi Sólymok
16
2
0
14
50-194
6
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Nyikita Melnyicsuk: ez jó lecke volt számomra

Másfél hónapos kényszerszünet után visszatért Nyikita Melnyicsuk, a Csíkszeredai Sportklub orosz kapusa. A jégkorong Erste Liga egyik legjobb mutatóival rendelkező hálóőrével beszélgettünk.

Kitartott a GYHK korai előnye a székely hokirangadón

Az első harmadban pár fokkal jobb volt a Gyergyói Hoki Klub a Csíkszeredai Sportklubnál, és az akkor megszerzett előny elég volt a győzelemhez. Az utolsó pillanatig nyílt volt a pontok sorsa, de aztán ezek Gyergyóban maradtak.

Székelyhon

Megnyitották Székelyudvarhely bevásárlóközpontját, a Riverside Retail Parkot

Hivatalosan is megnyitották a Riverside Retail Park névre keresztelt bevásárlóközpontot Székelyudvarhelyen csütörtök reggel. A több mint 15 ezer négyzetméteren elterülő létesítményben nemzetközi márkák és helyi üzletek várják a vásárlókat.

`
Krónika

Házi őrizetbe került a szexuális erőszakkal gyanúsított erdélyi polgármester

Házi őrizetbe helyezte a bíróság a szexuális bűncselekményekkel gyanúsított Traian Simioncát, a Beszterce-Naszód megyei Jád (Livezile) polgármesterét. A pártja által a botrány kirobbanása nyomán felfüggesztett polgármesterre nyomkövetőt helyeztek.

Krónika

Tízezrével hagyják el a román állampolgárok Nagy-Britanniát

A júniussal zárult egy évben meredeken csökkent a megelőző időszakok rekordszintjeiről a nettó bevándorlás Nagy-Britanniában.

Főtér

Így gyilkoltak a dualizmuskori szatmári nők

Úgy történt, hogy fokhagyma helyett arzén került a tejfölös pecsenyébe – a Magyar Tudomány Napja Erdélyben fórum történelem szekciójának előadásain jártunk.

Ez is érdekelheti

A VSK Udvarhely és a Sepsi-SIC áll a legjobban az U19-es futsalbajnokságban

A végéhez közelednek az U19-es korosztályú teremlabdarúgó-bajnokság regionális szakaszának küzdelmei. A mezőnyben öt székelyföldi csapat érdekelt, az eddigi eredmények után közülük négyen vannak még versenyben az Elit Ligába jutásért.

Másfél perc alatt eldöntötte a székely futsalderbit a Marosvásárhelyi VSK

A második félidő elején minden összejött a Marosvásárhelyi VSK-nak, miután ezzel kellően elhúzott a VSK Székelyudvarhelytől, megnyerte a teremlabdarúgó 1. Liga 9. fordulójának meccsét.

Magabiztosan győzött és megerősítette éllovas pozícióját a Sepsi-SIC

Egy döntetlen után újra győztes útra tért a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC, amely hétfő este magabiztos játékkal múlta felül a Luceafărul Buzăut. A háromszéki csapat továbbra is vezeti a teremlabdarúgó 1. Liga alapszakaszát.

Kimaradt az utolsó másodperces ziccer, a címvédő elvitte a pontokat Marosvásárhelyről

A Marosvásárhelyi VSK kedden este előbb jócskán elengedte, majd szinte utolérte a címvédő Galaci United együttesét a teremlabdarúgó 1. Ligában. A 8. forduló rangadóján sokba kerültek a védelmi hibák.

Mégsem lett 0–0 a végeredmény a Sepsi-SIC futsalmeccsén

Egy perc választotta el a a sepsiszentgyörgyi együttest a Dévai Autobergamo otthonában, hogy a teremlabdarúgásban alig előforduló gólnélküli döntetlennel zárja a bajnoki párharcot.

Rászámolt ellenfelére a VSK Székelyudvarhely

Kötelező feladat várt a VSK Székelyudvarhely futsalcsapatára, hiszen az 1. Ligában sereghajtó, még pontot sem szerzett Mausoleul Mărășești együttesét fogadta vasárnap a Rákóczi Centerben.

Újabb erődemonstráció, hibátlanul menetel a Gyergyóremetei Kereszthegy

Újabb magabiztos győzelmet aratott a Gyergyóremetei Kereszthegy a teremlabdarúgó 2. Ligában: a Hargita megyei együttes vasárnap hazai pályán 5–2-re múlta felül a Kolozsvári Clujana csapatát, ezzel továbbra is hibátlan mérleggel vezeti a bajnokságot.

A földön kell maradnia a Sepsi-SIC-nek, nagy volt a gallér az udvarhelyieknél

Megőrizte veretlenségét a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC a teremlabdarúgó 1. Liga alapszakaszának odavágója lejártával, miután idegenben nyerte meg a VSK Székelyudvarhely elleni székely rangadót. A párharc után a két együttes edző-játékosát kérdeztük.

A végére kifulladt a VSK Székelyudvarhely, tovább robog a Sepsi-SIC

Sokáig nyílt volt a harc a teremlabdarúgó 1. Liga két székelyföldi együttese között. A rangsor első helye volt a tét, megtartotta veretlenségét a háromszéki csapat az alapszakasz felénél.

Vágtak egy tízest, beérték az éllovast a marosvásárhelyi futsalosok

A várakozások szerint nagy különbséggel győzte le a sereghajtó Mausoleul Mărășești csapatát a Marosvásárhelyi VSK, amely pontszámban beérte az éllovast a teremlabdarúgó élvonalban.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!