A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) versenybizottsága által közzétett közlemény szerint megvizsgálta a beérkezett ajánlatokat, így hozta meg a döntését, hogy az idei teremlabdarúgó Román Kupa négyes döntőjének Marosvásárhely lesz a házigazdája, a meccseket pedig a helyi sportcsarnokban rendezik.
A futsal RK Final 4 2025-ös kiadásának időpontja április 23–24.
A Maros megyei együttes Székelyudvarhellyel versengett a rendezési jogért – ezen két klub adott le dokumentációt a FRF-hez.
A négyes döntőbe a Marosvásárhelyi VSK és az FK Székelyudvarhely mellett a Luceafărul Buzău és a Mausoleul Mărășești került be.
Ugyancsak a versenybizottság tette közzé, hogy a sorsolást, vagyis az elődöntők párosítását április 4-én, pénteken 11 órától tartják, élőben közvetíti a Futsal Romania Fb-oldala.
Itt nem lesznek kiemeltek, a négy csapat neve egyetlen urnába kerül, így akár összekerülhet a végső győzelemre is esélyes két favorit, a székelyföldi csapatok.
A Marosvásárhelyi VSK először jutott be a Román Kupa négyes döntőjébe, így értelemszerűen először lesz házigazda. Az FK Székelyudvarhely legutóbb 2022-ben játszott F4-et, akkor az elődöntőben búcsúzott a szervező Galaci Uniteddal szemben.
A székelyudvarhelyi sportcsarnokban egy évvel korábban, 2021 márciusában volt négyes döntő, a finálét pedig az FK az azóta megszűnt Csíkszeredai Imperial Wettel játszotta, 6–3-ra utóbbiak diadalmaskodtak.
Győztes gólt szerzett, a mérkőzés legjobbjának választották, teljesítményével pedig a román sportsajtó figyelmét is felkeltette Marius Corbu. Több szaklap szerint a Székelyföld Labdarúgó Akadémia neveltje már megérdemelné a román válogatott meghívóját.
Súlyos vereséget szenvedett hazai pályán a Kolozsvári CFR a Konferencia Liga selejtezőjének harmadik fordulójában. A magyar színeket képviselő Győr és a Debrecen is hátrányból várja a visszavágót.
Kórházba szállítottak több embert, mezőgazdasági munkagépek rongálódtak meg, és ideiglenes védelmi rendeleteket is kibocsátottak azután, hogy szombat délután súlyos konfliktus alakult ki Csatószegen egy elsőbbségadási vita nyomán.
Büntetőfeljelentést tett csütörtökön Majka romániai jogi képviselője a sepsiszentgyörgyi Sic Feszt fesztiválra tervezett koncert lemondását kiváltó fenyegetés ügyében.
Sok román állampolgár még mindig az 1997-es mintára kiállított személyi igazolványt használja, azonban ezt fokozatosan kivonják a forgalomból, amint az új elektronikus és egyszerű személyi igazolványok országszerte elérhetővé válnak.
További híreink: sziklát akart a Dunába robbantani a hadsereg, egyelőre sikertelenül, az illetékes szerint pedig semmiféle korlátozás nem lesz a lakossági áramfogyasztásban.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!