A negyeddöntőket március elején rendezték, a négyes döntőbe a Mausoleul Mărășești, a Luceafărul Buzău, a Futsal Klub Székelyudvarhely és a Marosvásárhelyi VSK jutott be.
A teremlabdarúgó Román Kupa Final 4-t a szakszövetség az idény előtt még március 29-30-ra ütemezte be. Ezt most főképp a válogatott programja miatt megváltoztatta, április 22-24-re módosította.
Egyelőre nem írták ki a pályázatot a házigazda szerepkörre, a Székely Sport információ alapján mindkét székelyföldi klub megrendezné a négyes tornát.
Miután eltolták a négyes döntőt, így a sorsolást sem tartják meg a napokban, egyébként itt szokták bejelenteni, hogy melyik városban játsszák a mérkőzéseket. A sorsolásnál nincs kiemelt, így akár összekerülhet már az elődöntőben az FK Székelyudvarhely és a Marosvásárhelyi VSK.
Tavaly Temesváron hirdettek kupagyőztest, az azóta felbomlott Dévai CSM diadalmaskodott.
Székelyudvarhelyen legutóbb 2021-ben rendeztek tornát, akkor FK–Csíkszeredai Imperial Wet finálét játszottak, utóbbiak 6–3-ra győztek.
Három év börtönbüntetést kapott Răzvan Began, a Sepsi OSK korábbi kapusa. A 29 éves labdarúgó ügye testi sértés miatt került a bíróságra, az ítélet egyelőre nem jogerős.
Sima gyergyói továbbjutásra utalt a papírforma, ehhez képest nem ez történt. Adorján Örs hőssé vált, bevédte a Steauát a jégkorong Román Kupa döntőjébe. A GYHK csak a harmadik helyért játszik vasárnap.
Nem fizetik többé a betegszabadság első napját Romániában, az erről szóló sürgősségi kormányrendelet február elsején lépett hatályba.
Az Erdélyi Református Egyházkerület megfontolja, vagy elgondolkodik azon, hogy kilép a Református Egyházak Világközösségéből, vagy felfüggeszti tagságát – jelentette ki Kolumbán Vilmos, az egyházkerület püspöke szombaton az M1 aktuális csatornán.
Heves indulatokat váltott ki a közösségi oldalakon Korodi Attilának, Csíkszereda polgármesterének az állásfoglalása, amelyben elfogadhatatlannak nevezte, hogy a szélsőséges Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) tüntetést szervezzen a városban.
A nagyváradi premontrei apát kilakoltatásáról szóló bírósági döntés félelmetes képet fest az igazságszolgáltatás állapotáról, és az államérdekből elkövetett jogtiprásról.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!