Hazai pályán visszavághatnak az Autobergamónak az udvarhelyiek

Zátyi Tibor 2021. december 07., 11:07 utolsó módosítás: 2021. december 07., 11:09

Két kemény csatával zárja a 2021-es évet a Futsal Klub Székelyudvarhely, ezekből az elsőre kedden délután öt órakor kerül sor, a teremlabdarúgó 1. Liga alapszakaszát vezető Dévai Autobergamo látogat Székelyudvarhelyre.

Fotó: Erdély Bálint Előd

A téli szünetet biztosan az élen tölti a Hunyad megyei gárda, mivel már korábban lejátszotta a 14. fordulóra tervezett, Kolozsvári Clujana elleni bajnokiját (15–2). A nyári szünetben megerősödött Déva eddig mindössze egy mérkőzésén hullajtott pontokat, még a nyitófordulóban játszott 2–2-es döntetlent Galacon, ezután zsinórban kilenc győzelmet szerzett, így négy ponttal vezeti az alapszakaszt.

A házigazda FK második a táblázaton, négy ponttal lemaradva az Autobergamótól.

Jakab Zoltán tanítványai eddig minden hazai mérkőzésüket megnyerték, két vereségüket idegenben szerezték: az emlékezetes dévai találkozón 7–6-ra, míg Temesváron 5–1-re kaptak ki. Az évet vasárnap délben zárják a székely legények, 13 órakor a harmadik helyezett Galaci United vendégei lesznek.

A városi sportcsarnokban kedden 17 órától rendezendő mérkőzésre mehetnek szurkolók, a belépéshez kötelező a zöldigazolvány felmutatása. Az összecsapást élőben közvetíti a Digi Sport 4.