Háromszor kellene nyernie az FK Udvarhelynek, eddig egyszer sem sikerült

Józsa Csongor 2023. május 23., 11:45 utolsó módosítás: 2023. május 23., 12:02

Már hat alkalommal megmérkőzött ebben az idényben egymással az FK Székelyudvarhely és a Galaci United. A címvédő mérlege szinte makulátlan a döntő harmadik összecsapása előtt.

Galacon mindkét találkozón a címvédő nyert Fotó: Erdély Bálint Előd

A teremlabdarúgó 1. Liga döntőjének harmadik találkozóját rendezik kedden 17 órától a székelyudvarhelyi sportcsarnokban. A helyi Futsal Klub a Galaci United gárdáját látja vendégül, úgy, hogy a vendégek már 2–0-ra vezetnek az egyik fél három győzelméig tartó párharcban.

Egy újabb Duna-parti diadal tehát a finálé végét jelenti.

Ezt akadályozná meg a Jakab Zoltán által irányított csapat. Csakhogy, ez nem nagyon sikerült a 2022–2023-as szezonban.

A két fél ugyanis az alapszakaszban háromszor, a Román Kupában egyszer, a döntőben pedig kétszer nézett farkasszemet. Teljesen elsöprő a galaciak fölénye: bár két döntetlen született a pontvadászatban (3–3 és 0–0), utána 7–2-re, 6–2-re és 3–1-re nyert a United a bajnokságban. A kupameccset pedig 5–4-re húzták be.

Közhely, de innen szép nyerni – mondhatja az FK Székelyudvarhely.

A keddi meccset élőben közvetíti a Digi Sport 3 tévétársaság és követhető lesz a FRF TV internetes platformon.